Świat małych pojazdów

przez | 28 września 2022
Chyba każdy chłopiec snuje wizje o swym aucie. Co oczywiste z upływem czasu chłopięce gusta ulegają zmianie i ze snu o gigantycznej ciężarówce zostaje chęć kierowania Viperem. Młodociani kierowcy ambulansów przesiadają się do wyścigowych bolidów. W krainie zabawek wszak niemal wszystko jest możliwe.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Premierowy wóz na zawsze zostaje w pamięci. Nikogo nie obchodzi, czy jest nim zabytkowy model Forda reagujący na światło zmianą koloru, czy połyskujący Chevrolet Corvette 60. W dzieciństwie każdy model takiej zabawki okazywał się niezwykle cenny – .

Upragnione samochodzikiUrodzeni w ubiegłym stuleciu świetnie przypominają sobie czas, gdy w kraju pojawiły się jedyne w swoim rodzaju samochodziki. Pełne kolorów i kunsztownie wykończone z miejsca wyparły polskie, aluminiowe autka. Wszystko ruszyło, gdy pojawiły się zabawki firmy Matchbox, którymi szczycić się mieli okazję tylko nieliczni. Przyczyna była jasna resoraki te były dostępne najpierw w Pewexach, z czasem zaś w obleganych Baltonach. Mimo tego urzekały dokładnością i tworzywem, z którego zostały zrobione. Charakterystyczny ciężar tych samochodzików okazywał się często przyczyną sporów wokół osiedlowych skwerów.

Na rynku modele bywały przeróżne. Od miniaturek starych samochodów z lat 30, po najbardziej rozchwytywane pickupy i samochody osobowe – .

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Samochody na wielkich kołach

Z czasem w Polsce zaczęli wybijać się również inni producenci.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne posty? Więc kliknij tutaj niemiecki dla dzieci wrocław i przeczytaj nasze kolejne teksty na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Spośród tych najbardziej popularnych miniaturek dzieciaki wybierały te nieco dziwne, wzorowane na amerykańskich wielkich ciężarówkach. Prekursorska seria w Rzeczpospolitej to osławione już samochody hot wheels. W oka mgnieniu uzupełniły lukę, którą pozostawił Matchbox i coraz prężniej zdobywały serca nowych fanów. Moment potem samochodziki Hot Wheels objawiły się jako równie popularne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodociani miłośnicy samochodów obok dużych kół otrzymali różne rodzaje aut osobowych, dostawczych i sportowych. Największym hitem okazała się tymczasem zabawkowa zabudowa – wielopoziomowe parkingi, stacje benzynowe, szosy i naturalnie skrzyżowania. Wraz z autkami stworzyły unikalną całość, przy której czas kochały spędzać nie tylko maluchy, ale także starsi domownicy.