Świat małych pojazdów

przez | 16 sierpnia 2021
Chyba każdy chłopiec snuje wizje o swym aucie. Co oczywiste z upływem czasu chłopięce gusta ulegają zmianie i ze snu o gigantycznej ciężarówce zostaje chęć kierowania Viperem. Młodociani kierowcy ambulansów przesiadają się do wyścigowych bolidów. W krainie zabawek wszak niemal wszystko jest możliwe.

zabawka

Autor: Little Bird Told Me
Źródło: www.ejdystrybucja.pl

Premierowy wóz na zawsze zostaje w pamięci. Nikogo nie obchodzi, czy jest nim zabytkowy model Forda reagujący na światło zmianą koloru, czy połyskujący Chevrolet Corvette 60. W dzieciństwie każdy model takiej zabawki okazywał się niezwykle cenny – .

Upragnione samochodzikiUrodzeni w ubiegłym stuleciu świetnie przypominają sobie czas, gdy w kraju pojawiły się jedyne w swoim rodzaju samochodziki. Pełne kolorów i kunsztownie wykończone z miejsca wyparły polskie, aluminiowe autka. Wszystko ruszyło, gdy pojawiły się zabawki firmy Matchbox, którymi szczycić się mieli okazję tylko nieliczni. Przyczyna była jasna resoraki te były dostępne najpierw w Pewexach, z czasem zaś w obleganych Baltonach. Mimo tego urzekały dokładnością i tworzywem, z którego zostały zrobione. Charakterystyczny ciężar tych samochodzików okazywał się często przyczyną sporów wokół osiedlowych skwerów.

Na rynku modele bywały przeróżne. Od miniaturek starych samochodów z lat 30, po najbardziej rozchwytywane pickupy i samochody osobowe – .

zabawki

Autor: Le Pukka Concept Store
Źródło: Le Pukka Concept Store

Samochody na wielkich kołach

Z czasem w Polsce zaczęli wybijać się również inni producenci. Spośród tych najbardziej popularnych miniaturek dzieciaki wybierały te nieco dziwne, wzorowane na amerykańskich wielkich ciężarówkach. Prekursorska seria w Rzeczpospolitej to osławione już samochody hot wheels. W oka mgnieniu uzupełniły lukę, którą pozostawił Matchbox i coraz prężniej zdobywały serca nowych fanów.

Masz chęć zobaczyć kolejne bogate w informacje artykuły? Jeśli tak, to zobacz ofertę na witrynie, która z całą pewnością zawiera wartościowe dane!

Moment potem samochodziki Hot Wheels objawiły się jako równie popularne.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Młodociani miłośnicy samochodów obok dużych kół otrzymali różne rodzaje aut osobowych, dostawczych i sportowych. Największym hitem okazała się tymczasem zabawkowa zabudowa – wielopoziomowe parkingi, stacje benzynowe, szosy i naturalnie skrzyżowania. Wraz z autkami stworzyły unikalną całość, przy której czas kochały spędzać nie tylko maluchy, ale także starsi domownicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*