Komputer, czyli najważniejszy mebel

przez | 9 lipca 2021
Przez błyskawiczny rozwój technologiiniemalz dnia na dzieńzostaliśmyelementaminiezwykłego przełomu. Wczorajużywaliśmy maszyn do pisania, a dzisiaj wszędzie mamy komputery.

Oczywiściewprowadzenie ich było bolesne i długotrwałe, szczególniew miejscach, w którychkonieczne było odpowiednieszkoleniepracowników. Naprawdęsprawniej z nowymi technologiamioswajało się młode pokolenie, które od najmłodszych lat zna komputery PC i innenowinki z ciekawością.

Czasy dyskietekZapewnedużoludziczęsto wspominapierwsze spotkanie z komputerem. Zupełnie niekolorowyekran, trudnyDOS i lęk, że włączenieniewłaściwegoguzikaspowoduje zniszczeniedrogiegosprzętu – . Zamiast typowych teraz pendrive’ówużywało sięmagnetycznych dyskietek. W dodatkukrólował MS-DOS, dlategowłączenieprogramubyło naprawdę trudne.

Wedle Ciebie omawiany tekst jest bardzo wciągający? Jeżeli tak, to kliknij także na pomocne materiały, które mają tak samo atrakcyjne tematy.

Jeśli jużprzy pomocydobrego humoru rodziców można się odpalićulubioną grę, to myszkarównieżniebyła przyjemna. Właściwie to klawiatura była głównymnarzędziem.

Dobre oprogramowanieOd kiedydostępne stały się komputery osobiste, zmienił sięrównieżwizerunek systemów operacyjnych. Wszedł Windows i od tamtej porywszystko zaczęło funkcjonować inaczej. Kultura obrazkowa, prosty w obsłudze interfejsdoprowadziły do tego, że łatwiejsza stała się praca i szkolenie pracowników. Biznesmeni kupują komputery dla firm. Równoleglerozwija się sieć. Ciągleusprawniana i rozbudowywanazyskałaświatowy zasięg.

Jak zabezpieczyć sieć?Wejście do normalnego życia komputerów spowodowało, że dokumentyzyskałycyfrowy kształt. Pojawiła się zatem potrzebainnego niż do tej pory ich zabezpieczania. Wykształciła sięekipaludzi z wykształceniem informatycznym,która zajęła się obsługą Sieci, służącej do wymiany informacji. Zostały wprowadzone nowe pojęcia. Specjalne serwery intel, aktualizacje systemu i wytworzenie backup’u. Czy ktoś pomyślał, że maszyny zdeterminują człowieka tak szybko?