Jak wyglądają obecne place zabaw? Jakie rzeczy dziecko ma na tej przestrzeni do dyspozycji?

przez | 28 grudnia 2022
Na pewno każdy z czasów dziecinnych zapamiętał place zabaw, na jakich się bawił z rówieśnikami. Ogólnie mówiąc nie były to miejsca imponujące ilością ciekawych huśtawek jak i innych urządzeń do zabaw.

Obecnie, prezentuje się to bardzo interesująco, a miasta wydają całkiem sporo środków na robienie nowych i odnawianie tych starych placów dla dzieci.

wzór

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
budowa placu zabaw

Źródło: http://pixabay.com/
Budowa placu zabaw to nie jest zwyczajne wstawienie kilku huśtawek oraz zrobienie piaskownicy. Taki plac musi być ciekawy, z tego względu ważny jest dobrej jakości projekt tego typu miejsca. Obecnie jest już coraz więcej możliwości, gdy chodzi o urządzenia czy stanowiska do zabaw. Powstaje coraz więcej placów dla dzieci interaktywnych, gdzie mały człowiek nie tylko się bawi, ale także uczy. Są muzyczne place zabaw, które tętnią różnymi dźwiękami, jakie dziecko uruchamia podczas zabawy. To swego rodzaju połączenie dużej dawki ruchu z lekcją muzyki.
Gdy chodzi o różne stanowiska do zabaw, to jest ich spora ilość, a powstaje wciąż coraz więcej. Mamy różne drabinki i sznurkowe pajęczyny do wspinaczki. Jest bocianie gniazdo huśtawka, lub bujające się w przód i w tył samochodziki na sprężynach przymocowane do podłoża. Mamy również znane z młodości huśtawki wiszące albo huśtawki ważki, na których może huśtać się dwoje dzieci. Zapanowanie nad równowagą to umiejętność, jakiej małe dzieci uczą się od najwcześniejszych lat. Z tego względu różne równoważnie albo wąziutkie belki, po których dziecko przechodzi to z pewnością dobra rzecz. Natomiast rzeczą najważniejszą w takich miejscach jest bezpieczeństwo.

Dlatego właśnie urządzenia tak się znajdujące muszą posiadać atesty.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, przeczytaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam szkoła podstawowa wrocław, znajdziesz tutaj podobne informacje.

Z kolei podłoże, które stosuje się na placach zabaw zrobione są ze specjalnego, miękkiego tworzywa, jakie powoduje, że dziecko się nie skaleczy na wypadek upadku.