Jakie możemy mieć najnowsze laptopy? Który powinniśmy wybierać?Który jest najlepszy do pracy?

przez | 25 grudnia 2022
Od kiedy na rynku pojawiły się ultrabooki i stał się dostępny system Windows 8, do sklepów mogły trafić zupełnie nowoczesne modele komputerów, tak nazywane laptopy 2w1, czyli notebooki konwertowalne oraz hybrydowe. We wcześniejszym czasie możemy tak naprawdę odnaleźć i takie konstrukcje, lecz były to zdecydowanie artykuły niszowe, jakie nie mogły właściwie wykorzystywać możliwości ekranu dotykowego.

Czym w sumie jest ten najnowszy typ laptopa? Ultrabook, to cienki i smukły notebook, może dysponować on odwracającym się, a nawet czasami odczepianym ekranem. Przeznaczony wyświetlacz może sprawić, że w jednej chwili może zamienić się w tablet. Jedna różnica to znaczniejsze rozmiary również waga, jak również możliwość tak samo szybkiego powrotu do pełnoprawnego komputera personalnego. Jest to maszyna prosta, a jednocześnie niezwykle interesujące. Wytwórcy stosują liczne rozwiązania, co sprawia, że na rynku notebooków konwertowalnych mamy bardzo interesujące konstrukcje, jak laptopy 2w1 Lenovo (zobacz).

Laptop konwertowalny,choć jest nieco znaczniejszy od tabletu, może łączyć atuty urządzeń mobilnych, a więc tabletów, jak i notebooków. Gdy potrzebny jest sprzęt do pracy, standardowy sprzęt jak laptopy Acer, może pozostać normalnym komputerem przenośnym, jak jednak pragniemy coś zaprezentować i wykorzystać ekran dotykowy, to laptop ma szansę zamieniać się w tablet.

laptop

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

W tym samym czasie wytwórcy ciągle szukają najlepszego rozwiązania, które nie będzie zbyt kosztowne, a będzie je można zaliczyć do trwałych i wygodnych konstrukcji. Tak też w handlu możemy spotkać komputery konwertowalne, rozmaicie rodzaje, od tradycyjnych jak laptopy HP, po bardziej urozmaicone.

Na uwagę faktycznie zasługuje ekran odchylany o 360 stopni. Mamy okazję tego typu ultrabook ustawiać w różnych pozycjach zależnie od zapotrzebowania. Mamy szansę go wykorzystywać jako standardowy notebook, ustawiać go jako namiot, dzięki czemu przeprowadzimy prezencję czy obejrzymy film. Można także korygować go w innej szansy niż notebookowej, to spowoduje, że maszyna nitonakrętki zupełnie wyglądać jak tablet położony na podpórce (katalog Taniomania).