Komputer bądź laptop – co będzie lepsze dla gracza? Sprawdź co polecamy

przez | 9 lipca 2021
Zaawansowany gracz oczekuje od sprzętu elektronicznego znacznie więcej niż przeciętny użytkownik. Zarówno stacjonarny komputer, jak i laptop, mają swoje plusy i minusy, stąd też przed dokonaniem decyzji, dobrze się z nimi zapoznać.

Komputer stacjonarny do gier bądź laptop, muszą mieć rzetelne parametry, by były w stanie obsłużyć wymagającą grafikę i inne wymagania, jakie stawiają przed nimi współczesne gry komputerowe. Wybór, szczególnie dla osób, które zaczynają swą przygodę z tym tematem, nie jest łatwy. Faktem jest, że laptop o tak dobrych parametrach, odpowiednich do grania, może być zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym plusem laptopa jest z kolei możliwość podróży z nim. Ale i tu nie należy zapominać, że laptopy dedykowane o gier są dość spore. Jeśli zatem nie planujemy, że sprzęt będzie z nami w podróży, lepiej wybrać na komputer stacjonarny.

komputery

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com

Komputer stacjonarny do gier nie jest bardzo drogi, a jego plusem jest możliwość rozbudowy jego podzespołów. Sprawdź to tu . W razie zmiany parametrów czy zdecydowania się na zwiększenie wydajności komputera, można prosto tworzyć bardziej zaawansowany sprzęt, zwiększać jego możliwości oraz rozbudowywać komputer. Wadą komputera stacjonarnego jest na pewno brak mobilności oraz zajmowanie przez niego sporej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dołączymy jeszcze kilka ekranów i inne sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej powierzchni i można go szybko przenieść, jednak w odniesieniu do komputera stacjonarnego, nie posiada już tak dużych możliwości rozbudowy, charakteryzuje się niższą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy zdecydowaniu się na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten oferuje komputer stacjonarny do gier, możemy kupić w sklepie złożony zestaw. Dla osób bardziej wtajemniczonych w ten temat, istnieje możliwość złożenia sprzętu, uwzględniającego wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami i akcesoriami.http://www.zdrowie-dom.pl/aeris-nextzehnder/89-filtry-aeris-nextzehnder-g4-i-f7.html filtry aeris nextGdy zdecydujemy się na zakup laptopa, szczególną uwagę należ zwrócić na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM (pamięć o dostępie swobodnym) oraz matrycę.

Istotny jest też wybór pomiędzy platformą Intel oraz AMD (zwaną też platformą „Puma”). Każdy z nich dedykowany jest do trochę innych zadań. Kolejnym ważnym parametrem jest możliwość połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scalable Link Interface) bądź Crossfire (technologii graficznej opracowanej przez ATI). Osoby grające w komputerowe gry i mające doświadczenie w tej dziedzinie, nie powinny mieć z tym większych kłopotów.