Przyjemny sposób na spędzenie czasu w gronie rodziny czy ze znajomymi. Czy gry planszowe mogą rozkręcić imprezę?

przez | 29 listopada 2022
Zdarzają się takie sytuacje, iż poszukujemy idealnej rozrywki na spędzenie wieczoru. Czy to z rodziną czy ze znajomymi. Chcemy po prostu spotkać się, miło spędzić czas oraz oprócz siedzenia i rozmowy zapewnić jakąś rozrywkę. Co będzie świetnym wyborem?

granie w planszówki

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com
Ostatnio wracają do łask planszówki. Po czasie gdy przywodziły na myśl skojarzenia rozrywki dla najmłodszych stały się interesującą formą spędzania czasu też dla dorosłych, a także dla całej rodziny. Trzeba wiedzieć, że gry planszowe rodzinne są świetną zabawą (czytaj pełen artykuł o grach rodzinnych). Możemy grać w kilka osób, nawet jeżeli jest nas większa ilość możemy kupić parę różnych rodzajów gier do wyboru. Znany od dawna i lubiany Eurobiznes, albo też Scrabble to idealna rozrywka dla dzieci i dorosłych. Możemy także wybrać jedną z wielu gier quizowych, które dadzą możliwość udziału większej ilości uczestników. Jak chodzi o gry planszowe sklep specjalistyczny tak działający offline jak i stacjonarny już nie jest czymś trudnym do znalezienia. Dzisiaj tego typu rozrywka jest tak modna, iż tego typu miejsc, w jakich zaopatrzyć można się w tego typu gry jest już więcej. Zwiększa się zarazem ilość dostępnych planszówek. Już jakby kultowym produktem stała się ostatnimi czasy gra Kolejka, jaka niemal zaraz po ukazaniu się zdobyła serca wielu graczy. Jest ona w klimatach PRLu i jest swego rodzaju przeniesieniem się w te wspominane przez wszystkich realia. Z reguły zapraszając znajomych do domu na wieczór planujemy wszystko tak aby było doskonale. Wymyślamy smakowite przekąski czy wyjątkowe napoje. Często także martwimy się w jaki sposób zabawić wszystkich, żeby nie było za drętwo.

gra planszowa, planszówka

Autor: Will Merydith
Źródło: http://www.flickr.com
Tym bardziej jak nie są to długo znani znajomi, z jakimi spotykaliśmy się już wielokrotnie. Gdy chcemy zrobić spotkanie, które będzie miało luźną atmosferę i nie jest to nic oficjalnego pomogą nam tutaj imprezowe gry. To wspaniały sposób na to ażeby goście się rozluźnili i poczuli pewnie w towarzystwie. Jak zabawa ma być rzeczywiście wyskokowa przydadzą się różne gry o tej tematyce. Popularną jest na przykład ruletka w wersji na imprezę, gdzie konkretne pola odpowiadają konkretnym kieliszkom, których zawartość jest stopniowo wypijana przez osoby, które wytypowały dane pole. Coś takiego jest w stanie rozkręcić każdą, także najbardziej drętwą zabawę.