Tajemnica dobrej reklamy w sieci- portale społecznościowe oraz mechanizmy rządzące nimi

przez | 3 marca 2022
Internet jest narzędziem, dzięki któremu możemy porozumiewać się z innymi oraz poszerzać swoją wiedzę. Może być też bardzo dobrym narzędziem do reklamowania naszych produktów bądź usług.

Reklama w internecie ma bardzo dużo zalet, jednakże często także bardzo denerwuje użytkowników internetu.

facebook w laptopie

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jak szeroką skalę ma internetowy monitoring Poczta elektroniczna często zasypywana jest e-mailami reklamowymi, które dostają się na naszego maila przykładowo w wyniku podania jego nazwy w formularzu, podczas rejestracji konta na przykład w sklepie on-line. Więcej informacji o monitoringu poczty możesz znaleźć tutaj: monitoring poczta. Wiele z reklam zupełnie nas nie ciekawi i chętnie pozbyliśmy się tego problemu na zawsze. Tajemnicą dobrej reklamy jest to, żeby działała z korzyścią dla użytkowników. Na pewno choć raz mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której po kilkukrotnym wyszukiwaniu frazy w sieci, na Facebooku pojawiły się reklamy związane z wpisywaną wcześniej frazą.

Kliknij bez obaw ten odnośnik i użyj źródła (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/tworzenie-aplikacji-mobilnych/), by poznać więcej informacji na omawiany w tym miejscu temat – one również Cię zaciekawią.

Takie inteligentne dopasowanie reklam do potrzeb użytkownika może przerażać, jednak jest bardzo skutecznym narzędziem reklamowym.

mężczyzna przy laptopie

Autor: Tim Pierce
Źródło: http://www.flickr.com

Facebook jest najbardziej popularnym portalem społecznościowym, dlatego właśnie to w nim najlepiej rozwija się reklama. Jednym z najistotniejszych algorytmów tego portalu jest Edge Rank, który wpływa na to co pojawia się na tablicach użytkowników (więcej na ten temat: edge rank). Zależnie od jakości postu tudzież jego tematu może on trafiać na tablice okreśłonego grona użytkowników. Znajomość funkcjonowania tego algorytmu może nam pomóc na przykład w rozwinięciu naszego fanpage’a.

Posty o wysokim poziomie Egde Rank muszą być ciekawe dla użytkownika tudzież poruszają tematy zachęcające do dyskusji. Doskonałym rozwiązaniem będą na przykład posty zawierające grafikę i posiadają formę pytań. Zachęceni do rozmowy użytkownicy chętnie odpowiedzą nam na pytania co to jest mem albo jakie są ich sposoby na poprawę sytuacji politycznej- istotne jest trafienie treścią to danego grona odbiorców, których uwaga nas interesuje. Dlaczego jest tak ważny w marketingu? Zobacz: co to jest mem.

Reklama w internecie może przynieść wiele korzyści. W dodatku dzięki takim algorytmom jak przykładowo Edge Rank możemy liczyć na powiększenie liczby zainteresowanych użytkowników a także fanów naszej marki lub firmy. Warto więc z nich korzystać, żeby zyskać popularność w sieci oraz poza jej zasięgiem.