Jakim sposobem zaspokoić potrzeby naszego dziecka?

przez | 3 lutego 2022
Kiedy pojawia się w rodzinie nowy mały ktoś, dla wszystkich jest to ogromne wydarzenie. Dla rodziców – w sposób oczywisty, nawet jeśli jest to kolejna pociecha. Być może strach będzie mniejszy, ale wydarzenie ma taką samą wagę. Jak do wszystkiego co istotne, trzeba się należycie do tego wydarzenia przygotować.

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywistością jest znalezienie należytego miejsca na pokoik dziecka, niezbyt oddalonego od sypialni rodzicieli, tak aby mogli oni błyskawicznie zareagować na potrzeby dziecka. Niektórzy rodziciele w pierwszym okresie życia malucha decydują się na wstawienie kołyski do własnej sypialni. Naturalnie, będą też konieczne ubranka oraz inne przybory upraszczające życie rodzicielom jak podgrzewacz do butelek, przewijak itp.

klocki plastikowe:

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

W handlu wybór przedmiotów potrzebnych małemu dziecku jest ogromny, co powoduje trudności z wyborem. Warto zatem wcześniej omówić z rodzinką spis przedmioty które będą niezbędne.

Zobacz ten interesujący artykuł i odkryj więcej tu (http://psychsupport.pl/terapia-poznawczo-behawioralna/). Na pewno nie będziesz żałować. Nie czekaj ani chwili! Zrób to teraz!

Pewną część z nich pozyskamy z tak zwanej drugiej ręki, przykładowo ubrania dla dziecka w jakiejś części możemy pozyskać od starszej kuzynki lub koleżanki która posiada już większe pociechy. Niestety, nie wszystko można pozyskać z drugiej ręki. Najlepiej już wcześniej zorientować się jakie foteliki dla dzieci możliwe do nabycia są u naszego ulubionego sprzedawcy. Ponieważ bezpieczeństwo malucha jest najistotniejsze, używane foteliki dla dzieciaczków mogą nie być całkiem bezpieczne. Mogą pochodzić z karambolu, a więc nie będą spełniać już swej funkcji. Wybierając się po nowy fotelik należy mieć na uwadze, iż najbardziej ważkim czynnikiem w wyborze tego typu przedmiotów jest ciężar malucha. Musimy pamiętać że foteliki dla dzieci są obowiązującym ekwipunkiem każdego samochodu, i powinny zostać dopasowane do wieku użytkownika (dla zainteresowanych tematem – zerknij na to).

Tak samo ważny jak bezpieczeństwo jest rozwój manualny i intelektualny naszego dziecka. Prostą metodą będą tutaj klocki plastykowe. Koniecznym jednak jest, by były one certyfikowane a zatem w pełni bezpieczne. Klocki plastikowe mają tą zaletę, że są barwne oraz leciutkie, a jeżeli są odpowiedniej jakości, pozwalają zatroszczyć się o jedną z najważniejszych potrzeb malucha, mianowicie zabawę.