Poczynając pisać bloga, winieneś kierować się swą pasją, pragnieniem pisania o tym, co kochasz. Jeżeli piszesz o czymś, co istotnie Cię interesuje oraz na czym się znasz, twoje teksty będą świetne, natomiast inni użytkownicy chętnie je przeczytają. Może wydawać się to oczywistością, jednakże wielu młodych blogerów o tym zapomina. Co więcej, znana hipoteza o pisaniu notek codziennie, została obalona poprzez samych zainteresowanych. Korzystniej pisać raz na kilka dni, jednak publikując wyczerpujący oraz ciekawy wpis niż codzienne notki o niczym.
Autor: Social Hunters
Źródło: Social Hunters
Nie bój się swego stylu! To właśnie on jest symbolem rozpoznawczym każdego blogera. Będąc uczciwym oraz naturalnym na swoim blogu nie ma możliwości, by nie zdobyć rzeszy wielbicieli, którzy podzielają twój punkt wzroku oraz jakich urzeknie twoja forma wypowiedzi.
Gdy już skończysz pisać, zainspiruj użytkowników do dyskusji. Można to uczynić w najprostszy sposób, zadając na końcu tekstu zapytanie. Ruch pod adnotacją jest bardzo istotny. Dzięki temu, z biegiem czasu tekst zacznie promować sam siebie, dopomogą mu w tym również udostępnienia oraz linkowanie na innych witrynach . Rozciągłość, jak również cały wygląd posta, ma niemałe znaczenie. Pamiętaj, że bazą dobrze wypozycjonowanego bloga będą wpisy na przynajmniej 300 wyrazów. Jednakże w praktyce, 300 słów to tak naprawdę malutko treści, więc zaplanuj ją mądrze, żeby czytelnicy mieli się do czego odnieść w komentarzach. Lepiej jest również nie przesadzać z długością artykułu w drugą stronę, gdyż nawet najbardziej dzielny czytelnik może się zmęczyć eposem na 10 tys. słów. Więcej na.
Jak wypromować bloga?
więcej informacji Na pierwszej pozycji w pozycjonowaniu tekstu na blogu jest tytuł. Powinien być rzecz jasna nieskomplikowany, czytelny i równocześnie odnosić się do treści na całej stronie. Fachowcy SEO przypisują tytułowi największe znaczenie. Ważne jest również to, by był on po prostu naturalny – w końcu poszukując czegoś w sieci, w przeglądarkę wpisujesz najprostszą frazę. Przyjęło się, żeby długość tytułu miała blisko 60 znaków.
Najlepiej pisać na aktualne tematy, komentować ostatnie wydarzenia albo innowacje technologiczne – dowiedz się. Wówczas twoje posty mają dużą szansę na odnalezienie się w rezultatach wyszukań. Oczywiście możesz też bawić się z aktualnościami.