Dlaczego grywamy w najróżniejsze gry video?

przez | 9 lipca 2021
Któż nie uwielbia co jakiś czas grać w jakąś grę? Kiedyś królowały gry takie jak chociażby klasy. Jednakże w dzisiejszych czasach przede wszystkim są modne gry komputerowe. Na pewno mają nieco wad, ludzie nie zawsze pokazują zdrowy dystans, ale w zasadzie z grami komputerowymi jest dokładnie jak z samochodami. Czyli jeśli są poprawnie wykorzystywane, nie ma żadnego kłopotu. No dobrze, ale dlaczego gierki komputerowe są tak mocno obecne w życiu? Czym się objawia ich duży fenomen? Pewnie chodzi głównie o to, że najzwyczajniej w świecie potrafią zapewnić doskonałą rozrywkę.

W końcu gry komputerowe, ale także chociażby gry konsolowe – Playstation 3, etc., potrafią efektywnie zabić nudę (więcej: ). Jeśli gracz narzeka na nudę, po załączeniu fajnej gierki wreszcie zapomina o tym mało interesującym stanie. Przecież absolutnie nikt nie przepada za nudą… Jednakże wcale nie jest powiedziane, że gierki są wyłącznie zabijaczem czasu. Prawda jest taka, że są w stanie również tak jakby rozwinąć nasze zdolności towarzyskie. Spotkania ze znajomymi – właśnie przy grach, to praktycznie zawsze doskonała okazja na rozerwanie się. Choć naturalnie i tak trzeba mieć na uwadze, że najważniejsze jest zwykła rozmowa.

gra na przeglądarkę

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Gierki są również bardzo dobre z tej przyczyny, iż najzwyczajniej w świecie niejako rozwijają nasz umysł. Oczywiście można trafić na dużo efektywniejszych metod na ulepszenie własnego umysłu, lecz prawda jest, że i tak lepsze gry, aniżeli nic. Choć są różne gierki – są takie, które całkowicie nie dają pożądanych efektów, ale na ten przykład battlefield to doskonały przykład tej gierki, która pod każdym względem jest świetna.

Dzisiejszy świat jest mocno stresujący – a w końcu jakoś do tej pory nie wymyślono lepszego sposobu na stres, aniżeli świetna rozrywka. A prawda jest taka, że gierki sprawiają, iż nareszcie człowiek ma możliwość bardzo dobrze się odstresować. W takim razie: jeżeli gracz potrafi zachować umiar, w żadnym razie nie przesadza z gierkami, zdaje sobie sprawę, iż zbyt długie granie nie jest OK, z całą pewnością poradzi sobie w życiu. A więc zapewne nie pozostaje nic innego, jak najzwyczajniej usiąść wygodnie i włączyć fajną grę.