Najważniejsze wiadomości o budowie ekranów LED, sposobie ich funkcjonowania i przykładowych wykorystaniach.

przez | 25 lutego 2022
Wybierając się na imprezę sportową lub koncert spora ilość kibiców narzekało, że siedząc w odległych rzędach niewiele miało okazję zobaczyć. Ze wsparciem obecnie mogą przyjść nowoczesne technologie wyświetlania obrazów, a należą do nich na przykład ekrany LED. Technologia ta od niedawna jest ogromnie popularna, stało się tak dlatego, że ceny tych urządzeń znacznie się zmniejszyły, stając się tym samym dostępne dla znacznie większej ilości klientów.

Monitor LED od Samsunga

Autor: Partner of Promotion
Źródło: Partner of Promotion
Ekrany LED wykonuje się w bardzo wielu rozmiarach. Posiadają one budowę panelową, więc bez żadnego problemu można je złączać w duże sekcje, dając tym samym na możliwość na obsłużenie nawet największych wydarzeń. Panele LED bardzo często są używane właśnie na różnych imprezach sportowych czy koncertach, lecz można je także spotkać podczas targów, wystaw i konferencji. Bardzo chętnie właściciele wielu firm wykorzystują takie ekrany również w informacyjnych celach, na przykład na dworcach czy w sklepach, są one niezwykle wygodne w użytkowaniu i elastyczne jeżeli chodzi o wyświetlaną treść.

Jedną z najważniejszych zalet ekranów LED jest możliwość jednolitego świecenia bez względu na warunki oświetleniowe (powierzchnia reklamowa). Nie ma znaczenia, czy będzie świecić słońce, czy też panują ciemności – w każdym z tych przypadków ekran LED doskonale spełni swoją rolę, bo diody nie są wrażliwe na światło.

Masz chęć zgłębić prezentowany problem pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszą metodą byłoby kliknięcie tego linku. Tam zweryfikuj szczegóły (https://www.gmsystem.pl/blog/bezpieczne-i-szybkie-wczytywanie-plikow-utworzonych-w-programie-inventor-przez-oprogramowanie-solid-edge-st/).

W ekranach wykorzystuje się wydajne diody, mające wysoką jasność, dzięki czemu obraz będzie doskonale widoczny nawet z większej odległości. Ekrany LED, tak samo jak monitory, składają się punktów zwanych pikselami.

ekran LED

Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com
W skład każdego wchodzą trzy barwne diody, zielona, niebieska i czerwona, i dzięki zmianie natężenia ich światła dostaje się końcową barwę piksela widocznego dla odbiorcy. Każdym pikselem można niezależnie sterować, przez co da się przy pomocy takich ekranów emitować dynamiczne, szybko zmieniające się prezentacje, np. . Obsługa paneli led jest prosta, wszystko da się zrobić za pomocą specjalnego oprogramowania na komputerze czy laptopie.