Niesamowity sukces normalnej zabawki. Dlaczego ta bajka i ta postać są tak popularne, co ma na to wpływ?

przez | 9 lipca 2021
Najmłodsi kochają bajki, wspaniałych bohaterów, którzy są wyposażeni w niezwykłe umiejętności. Czasami jest to heros, a czasami zwykły, ale jakże piękny koń. Tego rodzaju postacią jest z pewnością my little pony, a możemy obejrzeć w animowanym serialu, produkowanym przez Hasbro Studio w USA. Serial bazuje na serii zabawek, które zdobyły ogromną sławę.

zabawka My Little Pony

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com
Serial doceniany jest za elementy humorystyczne oraz uczenie przez zabawę. Choć prawda jest, iż został stworzony dla małych dziewczynek, to w tym samym czasie zdobył też duże grono amatorów w wieku nastoletnim, a nawet studentów, zwłaszcza mężczyzn. Niektórych może dziwić zainteresowanie w tego typu przedziale wiekowym, ale powodami takiego rosnącego zainteresowania są wyraźne sylwetki, wspaniałe zaprojektowane, zapadający w pamięć styl animacji opartej na powszechnie występującym programie Adobe Flash.

maskotka My Little Pony

Autor: Ben Scholzen
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne są również motywy, które doceniono przez starszych widzów. Poza tym, konkretne elementy programu stały się składowa powszechnej kultury remiksu i zapoczątkowały mnóstwa rozmaitych memów internetowych. Jednocześnie w identycznym sensie zrobione zostały przez miłośników serialu próbki muzyczne czy opowiadania fan fiction. W jaki sposób więc wygląda fabuła tej bajki, skoro cieszy się tak wielkim zainteresowaniem.

Artykuł, który teraz masz przed sobą jest pełny zajmujących danych, ale dodatkowo zweryfikuj informacje (http://www.raksa.com.pl/category/kuchenki-i-zlewy-zlewy) opisujące podobną sprawę tu.

Twilight Sparkle to mały jednorożec, który kocha magię i stara się dowiedzieć o tym wiele. Ma ku temu najwłaściwsze warunki, gdyż uczy się pod okiem księżniczki Celestii, panującej nad całym królestwem – Equestrią. W wypełnianiu zobowiązań i powinności młodej adeptki magii pomaga mały smok Spike. W końcu jednak nadchodzi czas na poznanie najbardziej potężnej magii, czyli magii przyjaźni.

W takim celu księżniczka posyła podopieczną do miasteczka Ponyville, w którym Twilight ma obowiązek wyszukać sobie przyjaciół i uczyć się o przyjaźni tak, aby przynajmniej raz w tygodniu napisać w raporcie, czego się nauczyła. Od czasu do czasu staje także do walki z siłami ciemności, a są nimi między innymi Księżycowa Czarownica, Discord czy Królowa Podmieńców Chrysalis. Do walki z nimi musi spożytkować nie tylko swoją wiedzę, lecz także tak zwane Klejnoty Harmonii oraz magię przyjaźni. Po czasie nauki w Ponyville, Twilight dzięki napisaniu swojego pierwszego zaklęcia zamieniła się w alikorna i stała się księżniczką. Jak widzimy więc, my little pony to nie jest zwykła bajka, płynie z niej morał. Więcej informacji odnośnie tematu: kucyk marki My Little Pony.