Social media marketing – dla kogo?

przez | 15 lipca 2022
Obowiązek funkcjonowania marki w internecie aktualnie już nie rodzi wątpliwości, natomiast nadal pojawiają się nowe sposoby promowania w sieci. Media społecznościowe to coraz bardziej popularne narzędzie marketingu cyfrowego – czy warto w nie inwestować?

Analizując wady i zalety kampanii w mediach społecznościowych, należy w pierwszej kolejności sprecyzować rozumienie definicji social media marketing. To pojęcie nierzadko pojmowane jest w sposób ograniczony, jako reklama na Facebooku. Facebook bez wątpienia stanowi główny kanał marketingu w social mediach, ale należy mieć na względzie, iż nie jest to jedyna metoda dotarcia do internautów.

Inne warte uwagi portale to między innymi Twitter, LinkedIn, lub YouTube, a także szeroko pojmowana blogosfera. Marka może mimochodem reklamować się za pośrednictwem publikacji eksperckich na blogach, zabawnych filmików, albo nie generujących dużych kosztów akcji konkursowych na firmowym fanpage na Facebooku. Więcej na ten temat .

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na opisywany wątek, więc jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny.

Te działania – pod warunkiem, że są użyteczne, starannie zaplanowane i mają sens – są dobrze odbierane przez potencjalnych klientów.

facebook na laptopie

Autor: Impassion Afghanistan
Źródło: http://www.flickr.com

Z jakich powodów social media marketing jest coraz bardziej doceniany przez duże i małe marki? Otóż reklama na Facebooku oraz w innych mediach społecznościowych jest reklamą najskuteczniejszą. Nie dlatego, iż generuje wzrost przychodów – bo tak nie jest – ale dlatego, że powoduje wytworzenie się niepowtarzalnej relacji pomiędzy marką a jej klientami. Więcej o tym przeczytasz na stronie z artykułem o reklamie na facebooku.

Aktywny udział grupy docelowej w działaniach promocyjnych firmy wzmacnia autentyczność marki oraz wywołuje oddanie klientów wobec niej. Social media umożliwiają dotarcie bezpośrednio do dokładnie określonej grupy docelowej, tzn. do osób o wskazanym wieku, płci, wykształceniu, lub statusie społecznym. To sprawia, że marketingowe działania są doskonale ukierunkowane na odbiorcę, a zatem i bardziej skuteczne.

Niemniej warto wykorzystać to sprytne narzędzie marketingowe, najlepiej przy pomocy sprawdzonej firmy, łącząc je efektywnym pozycjonowaniem witryny, lub tradycyjną reklamą. Ze względu na fakt, iż działania w social media nie mają na celu napędzać głównie wzrostu sprzedaży, to oczywiście, nie mogą stanowić wyłącznego narzędzia reklamy.