Przydatne porady w temacie aranżacji pokoju dla dziecka

przez | 17 maja 2022
Aranżacja pokoju dziecięcego to niemałe wyzwanie dla rodziców, bowiem chcą oni oczywiście, żeby pokój ten wyróżniał się pośród pozostałych i stanowił doskonałe miejsce wypoczynku i zabawy dla dziecka. Oczywiście istnieje przynajmniej kilka głównych wskazówek, które warto uwzględnić podczas tego typu aranżacji.

Przede wszystkim powinniśmy pokój dopasować do płci i wieku malucha. Jeżeli chodzi o pokój dziecięcy () kolory ścian i mebli pełnią w tej sytuacji istotną rolę – do dziewczęcego pokoju korzystne będą takie kolory jak różowy, żółty, biały, natomiast do pokoju chłopięcego: niebieski, brązowy lub zielony. Oczywiście,

Mały uczeń

Autor: Jenny Lee Silver
Źródło: http://www.flickr.com

nie muszą być to ściany w jednym kolorze – jak najbardziej mile widziane są tapety w dziecięce wzorki takie jak misie, kwiatki, bądź baloniki.

W sprzedaży polecany jest jeśli o to chodzi szeroki asortyment. Tak samo jest w przypadku fototapet, które także warto zamówić, chociaż najlepiej pasują do pokoju już starszego dziecka. W pokoju dla dzieci muszą znaleźć się wszystkie niezbędne meble, a więc łóżko do spania, szafa na ubrania, stolik, szafka na zabawki (którą możemy zastąpić koszami na zabawki), a także, jeżeli nasze dziecko jest w wieku szkolnym – biurko i regał na książki. Rzecz jasna, pokój dziecięcy musi być przy tym ozdobiony – dekoracja może dotyczyć nie tylko ścian, ale też zasłon, czy pościeli.

Zobacz, jakiego rodzaju dane znajdziesz pod tym odsyłaczem. Niewątpliwie będą bardzo wciągające oraz godne zainteresowania, co sprawi, że często będziesz tu wracać.

W tym przypadku sprawdzą się produkty posiadające ulubione motywy malucha – na przykład pościel z wizerunkiem ulubionego bohatera. Warto przy tym zatroszczyć się, aby w pokoju panowała jedność stylistyczna.

Jeśli na przykład nasze dziecko przepada za wodą i rybkami, warto by pokój pomalować w tonacji błękitnej i powiesić zasłonki oraz tapetę w rybki, ośmiornice i inne morskie wzory. Warto także rozłożyć na biurku bądź szafce morskie ozdoby. Oczywiście należy pamiętać, że dziecku wraz z wiekiem zmieniają się upodobania, dlatego będziemy musieli przemeblowywać pokój dziecka co jakiś czas. Warto brać pod uwagę pierwsze sygnały od dziecka pod tym względem. Będzie nam ono akcentować, że znudziło mu się już wyposażenie pokoju, a wówczas za pomocą kilku drobnych zmian będziemy mogli dokonać jego modyfikacji, wymieniając np. zasłonki i fototapetę.