Czy to kres drobnych biznesów? Czy wcale nie jest tak źle? Co powinniśmy o tym myśleć?

przez | 9 lipca 2021
Już chyba dawno, dawno temu zdarzało się mówić, iż ludzie będą niepotrzebni, iż wszystko uda się zrobić za pomocą mądrych robotów. Jeśli podejdziemy do tematu w sposób proroczy to trzeba potwierdzić, iż trochę z tego się sprawdziło, a w przyszłości może sprawdzić się jeszcze bardziej.

Piloty do tv

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak, jeśli spojrzeć na dzisiejszy świat to wszystko kręci się w miarę normalnie. Co jakieś czas zwalniane są całe fabryki, gdyż ludzi zastępują roboty, lecz nie jest to jeszcze exodus, o jakim wielu mówi.

Jeszcze niedawno twierdziło się również, że z pewnością przestaną istnieć małe sklepiki, iż nie będzie przykładowo tego typu usług, jak części rtv we Wrocławiu, iż nie będzie można zanieść butów do szewca, gdyż wszystkie tego typu punkty zostaną skupione w wielkich galeriach handlowych. Jak pokazuje praktyka coś oczywiście jest na rzeczy, ponieważ jak już wybieramy się do galerii na zakupy, to od razu jesteśmy w stanie załatwić tam wiele innych spraw.

Jednakowoż jak można również zauważyć są jeszcze takie miejsca, w których bez kłopotu można zostawić buty, ubranie czy klucz, a znawcy buty i ubranie naprawią, klucz zaś dorobią. I co ważne, nie musimy jedynie dlatego chodzić do tych wielkich centrów handlowych. I to bardzo dobrze, ponieważ jak ktoś tego nie preferuje, to będzie miał spory problem, aby tam na siłę chodzić.

części do robota kuchennego

Autor: teresatrimm
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo, miejsca takich usług na pewno będą dostępne w wielkich centrach handlowych, lecz tylko jakaś ich część, ponieważ koszty wynajmu powierzchni w takim lokalizacji są niezwykle duże, więc mało osób sobie może na to pozwolić. Bardziej niebezpieczna dla takich drobnych biznesów nie jest bliskość galerii handlowych, ale powstające sieci, które zaczną stawiać swoje zakłady w takich właśnie miejscach, w których wcześniej konkretny fachowiec nie miał konkurencji.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz pełny wpis (https://futurae.pl/uslugi-dronem/drony-w-cieplownictwie) i powiedz o nim wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To ważne, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Skoro to sieć, to ceny są bardziej atrakcyjne, ponieważ taka firma, z powodu swojej wielkości może sobie na to pozwolić.

Dobrze pokazuje to choćby przykład piekarni. Pewnie wszyscy pamiętamy małe osiedlowe piekarnie, w których każdy się zaopatrywał. Aktualnie może część ich istnieje, mierzyć się one jednakże muszą z rożnymi sieciami, jakie nie dość, że mają niskie ceny, to ulokowane są w najlepszych miejscach. To jest bardziej poważne zagrożenie dla małych biznesów, siła wielkich sieci, nie jakieś roboty, które zastępują ludzi. Oczywiście, to też niebezpieczeństwo, ale nie tak poważne, nie tak blisko zwykłego człowieka.