Czy wiesz, jaką czapeczkę zimową wybrać dla swego maluszka? Asortyment jest ogromny!

przez | 16 października 2022
Do zimowego okresu potrzeba się dobrze przyszykować, również pod kątem garderoby. W wypadku maluszków bardzo ważne jest to, aby porządnie osłonić uszy.

Maleńkie uszy są szczególnie wrażliwe na zimno, wilgoć i wiatry, co może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych oraz niebezpiecznych schorzeń, zatem trzeba dołożyć starań, żeby uszka dziecka zostały właściwie zakryte – czapki dziecięce zimowe.

Przygotuj się do zimy i kup czapeczkę dla swego dziecka
kolory

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
Czapki dziecięce zimowe spotyka się w bardzo szerokim oraz urozmaiconym asortymencie.

Jeśli zainteresował Cię opisany problem, odwiedź serwis hotel konferencyjny w gdańsku, gdzie odnajdziesz dodatkowe info. Poszerz swoją wiedzę.

Dzięki temu każda mama może dobrać idealne nakrycie głowy dla swego dziecka. Warto zapamiętać, że czapeczkę musi się dobierać do sytuacji pogodowej: nie może ona być ani za cienka ani za gruba. Jeśli na dworze pojawiają się mrozy, dziecko powinno ubierać grubą czapkę, koniecznie porządnie osłaniającą uszy. Najlepiej sprawdzają się czapki zawiązywane, gdyż nie zsuwają się one z głowy i uszka są lepiej zabezpieczane przed chłodem – czapeczki niemowlęce.

czapeczki niemowlęce

Autor: www.babymama.pl
czapki dziecięce zimowe

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Dla maluszków czapeczka na dowolną porę roku
Całkiem malutkie dzieci zakładają czapeczki niemowlęce właściwie przez okrągły rok. Zimą powinny nosić czapeczki ciepłe i właściwie chroniące przed chłodem, wiosną troszeczkę lżejsze i przewiewniejsze. Latem najczęściej wkłada się czapeczki, których rolą jest ochrona przed słońcem.

To również bardzo ważne, gdyż skóra maluszka jest wyjątkowo wrażliwa, a do poparzeń oraz udarów dochodzi naprawdę łatwo. Na szczęście dzisiaj można bez kłopotu zakupić estetyczne i wygodne czapeczki dla najmłodszych i zabezpieczać ich główki przed zgubnym wpływem pogody.