Rozwój milusińskich – jakie akcesoria najlepiej kupić?

przez | 8 października 2022
Każda mama pragnie dać swojemu synkowi lub córce wszystko to, co tylko najlepsze. To właśnie dlatego skrupulatnie wybierane są zabawki. Niezależnie od tego, jakie zabawki dla dziecka kupujemy, zawsze trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one adekwatne do tego, ile lat ma i możliwości rozwojowych. Tylko wtedy jest cień szansy na to, że dziecko zabawką będzie się chętnie bawić, a ona sama będzie korzystnie oddziaływać na jego rozwój.

klocki drewniane

Źródło: pixabay.com

Największym hitem są od jakiegoś czasu drewniane zabawki dla dzieci. Świetnie wpasowują się one w trend powrotu do tego co naturalne oraz podążania za wszystkim co ekologiczne. Drewniane zabawki dla dzieci są bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem, jeśli nie zamierzamy zasypywać pociechy mnóstwem bodźców, których ono i tak nie jest w stanie przetworzyć. W sklepach znajdują się najróżniejsze samochodziki, zabawki do ciągnięcia, a nawet puzzle (Drewniane czołgi puzzle) z drewna. Największym hitem, który znany był już naszym rodzicom są zrobione z drewna klocki. Warto pamiętać, że każde dziecko powinno takie klocki wyprodukowane z drewna – kliknij aby zobaczyć więcej; do zabawy mieć. Za sprawą nich może ćwiczyć zdolność szeregowania oraz piętrzenia, co jest bardzo istotne dla jego prawidłowego rozwoju poznawczego. A ten w przypadku malutkich dzieci jest nierozerwalnie związany z rozwojem fizycznym. Stawiając na zabawki drewniane, trzeba zawsze bardzo dokładnie sprawdzić, czy nie mają one żadnych zadziorów i ostrych elementów, którymi pociecha mogłaby zrobić sobie krzywdę Naprawdę skomplikowanym zagadnieniem są zabawki dla maluchów.

zabawki

Źródło: pixabay.com

Znaczna część rodziców stawia na zabawki interaktywne, które wydają z siebie dźwięk, poruszają się i mają wiele elementów różniących się fakturą. Tak naprawdę okazuje się, że takie zabawki dla maluchów nie są wcale dobrym kupnem. Zapewniają bowiem dziecku zbyt dużo bodźców, a nierozwinięty w pełni jeszcze przecież układ poznawczy całkowicie sobie z nimi nie radzi. Poza tym warto pamiętać, że malutkie dzieci nawet nie rozróżniają wszystkich kolorów – początkowo dziecko postrzega wszystko w dwóch barwach: czarnej oraz białej. Nawet więc najbardziej kolorowa karuzela umieszczona nad łóżeczkiem nie zrobi na nim dużego wrażenia. Najlepsze są zabawki proste takie jak na przykład te: sklep, które równocześnie są po prostu tańsze. To duże ułatwienie dla osób posiadających dzieci.