Jak obecnie wygląda rynek telefonów komórkowych i smartfonów na świecie, czym firmy obecnie kuszą swoich klientów.

przez | 28 września 2022
Rynek smartfonów powiększa się w bardzo szybkim tempie, zrozumiałe więc jest, że każdy chce jak najwięcej urwać z tego. Wprawdzie nadal największe udziały w rynku mają są Apple i Samsung, ale inne firmy poczynają sobie coraz śmielej. Odpowiednią popularność próbuje również zyskać Microsoft, promując swój system operacyjny Windos Phone.

Jak na razie zbyt dużych udziałów on nie ma, jednak na rynku pojawiło się już parę ciekawych modeli, z dużym powodzeniem konkurujących ze smartfonami na Androidzie. Dobrym przykładem będzie tutaj Microsoft Lumia 535 (Sklep internetowy etuo.pl), pierwszy smartfon wydany nie pod logiem Nokii a Microsoftu. Ekran na pięć cali, zgrabna obudowa i materiały wysokiej jakości powodują, że już w pierwszym momencie sprzęt ten będzie robił dobre wrażenie. Równie dobrze jest we wnętrzu, bowiem Lumia została wyposażona w wydajne części, a w połączeniu ze sprawnie funkcjonującym systemem sprzęt działa faktycznie szybko. Model ten szybko zdobył sporą popularność na rynku, jeżeli następne będą tak udane, to zapewne system Microsoftu będzie miał szansę zdobyć większe udziały.

telefon nokia

Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei jeśli chodzi o Androida, to wiele firm chciałoby zagrozić pozycji Samsunga, proponując nie mniej dopracowane modele. Jako doskonały przykład może służyć LG, jaki zaczął stawiać nie tylko na modele z najwyższej półki, ale również na średnią półkę. I do właśnie takiej rodziny zalicza się LG Magna (sprawdź: Sklep internetowy etuo.pl), posiadający dużo rozwiązań wziętych od swoich droższych braci.

Smartfon ten pewnie nie będzie demonem wydajności oraz prędkości, lecz jeżeli ktoś nie gra w zaawansowane gry, to jego parametry w zupełności wystarczą do normalnej pracy. Urządzenie zostało wyposażone ekran o średnicy pięciu cali, 1GB pamięci RAM i 8 GB wewnętrznej.

Czy po przeczytaniu tego tekstu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeśli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://www.e-vemco.pl/produkty/testery-swiatlowodowe/reflektometry,2,7571) – na pewno wciągną Cię kompletnie.

Może wydawać się to trochę mało, lecz przy odpowiednio zoptymalizowanym systemie w zupełności wystarczy do komfortowej pracy, system będzie pracował bez żadnych przestojów i zacięć. Dużą zaletą tego smartfona jest bateria o dużej pojemności, przy rozsądnym użytkowaniu wystarczająca spokojnie na dwa dni pracy. Smartfon ten stanowi bardzo udaną konstrukcję i spodziewać się można, że zyska spore uznanie klientów.