Czapka dla malucha – kiedy nieodzowna?

przez | 27 listopada 2022
To czy ją wkładać oraz kiedy, sprawia z reguły mnóstwo emocji – zwłaszcza wśród naszych babuń. Bywa, iż podpowiadają, by szkrab nosił ją nawet w cieplutkim domu.

Jest nadzwyczaj istotnym elementem konfekcji każdego niemowlaczka.

Zainteresował Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej tłumaczenie języka rosyjskiego o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Ta „wysoka pozycja” jest oczywista – poprzez główkę dzidzia stracić może aż 40 procent ciepła. Swoją pierwszą czapeczkę bąk otrzymuje już jako noworodek. Warto też zwrócić uwagę na to, aby dobierać czapkę odpowiednio do pogody, żeby z kolei nie przegrzać maluszka. Kiedy więc wkładać, czapki dziecięce a kiedy nie?

czapki dziecięce

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli maluch nie ma jeszcze ukończonych 3 miesięcy, lekkie bawełniane okrycie główki jest obowiązkowe bez względu na pogodę oraz porę spaceru. Chodzi o to, aby nie wystawiać maleństwa na przeciągi a w konsekwencji na przeziębienie. Natomiast starszemu niemowlęciu możesz nie nakładać czapeczki – o ile ocenisz, iż będzie mu w niej za gorąco. Najlepiej selekcjonować naturalne materiały. Świetnie sprawdza się bawełna, jako że jest nie tylko delikatna, lecz również przewiewna i nie wywołuje uczuleń. Jeżeli zdecydujemy się na czapkę wełnianą, dobrze jest najpierw sprawdzić, czy nie będzie maluszka „szczypała” w kark.

Gdy czapka jest nieco szorstka, na zimowy spacer możesz pod nią włożyć drugą – delikatną, bawełnianą – aby ochraniała przed nieprzyjemnymi odczuciami. Nabywając czapeczkę dla maleństwa, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim względy praktyczne – zdobienia, choć prezentują się fantazyjnie, mogą być ogromnie niekomfortowe – piękna czapka dziecięca.

Kiedy brzdąc leży w wózeczku, mogą go denerwować, gdyż mogą zasłaniać mu widok albo drapią w szyjkę. Okrycie głowy na zimę powinno dobrze otulać uszka jak też czółko przed wiatrem.