Prawdziwy raj dla każdej dziewczynki czyli kilka słów o zabawkach z klasą

przez | 22 marca 2022
W dzisiejszych czasach, gdy pęd za nowościami ogarnął niemalże wszystkie sfery naszego życia, na szczęście w niektórych aspektach można obserwować powrót do tradycji.

drewniany domek dla lalek

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom zauważalne jest to w świecie zabawek.
Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Drewniany domek dla lalek to z pewnością ukochanie wspomnienie z dzieciństwa każdej pani. Dostawałyśmy je po starszych siostrach, a jeśli miałyśmy szczęście, to ten domek zrobił nam tata albo rodzicom udało się go gdzieś kupić. Potrafiłyśmy spędzać całe godziny bawiąc się w rodzinę, urządzając lalkom pokoje, posyłając je do pracy, planując śluby i tak dalej.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://horyzont.net.pl/jak-spakowac-dziecko-na-jednodniowa-wycieczke/) odnoszących się do analizowanej w tym materiale treści. Uzyskasz wtedy większą wiedzę!

Poprzez to ogromnie rozwijała się nasza wyobraźnia, umiejętności wczuwania się w rozmaite role i o wiele więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie tylko cieszył oko, ale również cechował się ogromną trwałością. Oprócz tego zawsze można go było łatwo odnowić. Przez pewien okres domki stworzone z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki – domki z plastiku -strona internetowa. Nietrwałe, mniej stabilne, łatwe w montażu, lecz na tyle delikatne, iż bardzo szybko niszczały. Na szczęście te czasy przeminęły, a wykonane z drewna zabawki wróciły do łask.

Podobny powrót ma miejsce w przypadku innego rodzaju zabawek przeznaczonych dla dziewczynek – zerknij tu. Po dziesięcioleciach, w których królowały wykonane z plastiku lale, nadszedł czas na powrót klasyki, ku ogromnej radości zwłaszcza starszego pokolenia, chociaż dziewczynki są tak samo zadowolone – w sklepach pojawiły się lalki szmaciane.

Mają one ogromną przewagę nad tymi wykonanymi z plastiku – mogą robić za przytulankę, można je wyprać, można z nimi spać, są mięciutkie, a oprócz tego można się nimi bawić od najmłodszych lat: pozbawione są części, jakie groziłyby zadławieniem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją ogromne szanse, że staną się one ich ulubionymi przytulankami.