Prawdziwy raj dla każdej dziewczynki czyli kilka słów o zabawkach z klasą

przez | 9 lipca 2021
W dzisiejszych czasach, gdy pęd za nowościami ogarnął niemalże wszystkie sfery naszego życia, na szczęście w niektórych aspektach można obserwować powrót do tradycji.

drewniany domek dla lalek

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew pozorom zauważalne jest to w świecie zabawek.
Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Drewniany domek dla lalek to z pewnością ukochanie wspomnienie z dzieciństwa każdej pani. Dostawałyśmy je po starszych siostrach, a jeśli miałyśmy szczęście, to ten domek zrobił nam tata albo rodzicom udało się go gdzieś kupić. Potrafiłyśmy spędzać całe godziny bawiąc się w rodzinę, urządzając lalkom pokoje, posyłając je do pracy, planując śluby i tak dalej. Poprzez to ogromnie rozwijała się nasza wyobraźnia, umiejętności wczuwania się w rozmaite role i o wiele więcej. Taki drewniany domek dla lalek nie tylko cieszył oko, ale również cechował się ogromną trwałością. Oprócz tego zawsze można go było łatwo odnowić. Przez pewien okres domki stworzone z tego naturalnego materiału wypierane były przez swoje sztuczne odpowiedniki – domki z plastiku -strona internetowa. Nietrwałe, mniej stabilne, łatwe w montażu, lecz na tyle delikatne, iż bardzo szybko niszczały. Na szczęście te czasy przeminęły, a wykonane z drewna zabawki wróciły do łask.
Podobny powrót ma miejsce w przypadku innego rodzaju zabawek przeznaczonych dla dziewczynek – zerknij tu.

Zaintrygowały Cię opisy opisane w naszym artykule? Jeżeli tak, to czytaj na stronie (http://www.fundacjaagnieszka.pl/1-procent-podatku.html) zbliżone wiadomości, dotyczące tego sektora. Przejdź do następnej strony.

Po dziesięcioleciach, w których królowały wykonane z plastiku lale, nadszedł czas na powrót klasyki, ku ogromnej radości zwłaszcza starszego pokolenia, chociaż dziewczynki są tak samo zadowolone – w sklepach pojawiły się lalki szmaciane.

Mają one ogromną przewagę nad tymi wykonanymi z plastiku – mogą robić za przytulankę, można je wyprać, można z nimi spać, są mięciutkie, a oprócz tego można się nimi bawić od najmłodszych lat: pozbawione są części, jakie groziłyby zadławieniem. Warto je kupować dziewczynkom, bo istnieją ogromne szanse, że staną się one ich ulubionymi przytulankami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*