Klocki dla dzieci – jakie wybrać?

przez | 31 grudnia 2021
Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o TV czy laptopa to w świecie każdego człowieka i tego dużego jak i małego jest jej czasem, aż za dużo. Dlatego staramy się, by odpoczywać inaczej niż grając w gry czy gapiąc się w filmy. Najlepszą formą nauki dla malucha jest zabawa.

Dlatego też wielu rodziców wybiera gry planszowe, albo klocki, żeby dziecko mogło pobudzać swoją fantazję. Od wielu pokoleń klocki lego są wybierane jako wzór ciekawej zabawki. Jak wiemy może ona być kupowana dzieciom od szóstego roku życia.

Dziewczynka bawiąca się klockami

Autor: Baltimore County Public Library
Źródło: http://www.flickr.com

Duplo

Małe dzieci nie zawsze do końca odnajdują się w formule budowania czasem dość trudnych kompozycji. Najważniejsze jest jednak to, że nie ma górnej granicy lat. Z klocków lego się nie wyrasta. W szczególności, gdy ciągle wypuszczane są kolejne komplety takie jak klocki lego duplo. Akurat te zestawy klocków są stworzone z myślą o młodszych użytkownikach. Klocki są odrobinę większe i rzeczy do ułożenia są łatwiejsze.

Już samo opakowanie powinno przekonać maluchy do tego, żeby zaczęły bawić się klockami. Jak wiemy dziecięca wyobraźnia nie ma granic, więc zamiast domku maluchy mogą stworzyć zamek dla królewny albo jeden wielki stół z dziwnymi dodatkami. I o to dokładnie chodzi w lego dla najmłodszych, żeby dzieci spróbowały rozwinąć skrzydła wyobraźni i zbudować coś całkiem innego od tego, co jest na etykiecie. Najważniejsza jest świetna zabawa i chwila oddechu dla rodziców.

Ptak zbudowany z klocków

Autor: Brick Head
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki lego

Jeżeli chcemy żeby nasze dzieci naprawdę wciągnęła zabawa warto pomyśleć o klockach lego. Wśród wielu zestawów znajdziemy te, które najprawdopodobniej zainteresują nasze dzieci.

Masz chrapkę na kolejną informację na opublikowany tutaj temat? Jeśli tak, to ochoczo kliknij ten link – to ważna strona!

Firma lego zadbała o to, żeby wybór klocków był naprawdę bardzo duży. Tak,więc można wybrać taki komplet, który naprawdę będzie nawiązywał do zainteresowań naszej pociechy.

Nie zapominajmy, że fajny prezent sprawi, że dziecko będzie zafascynowane i nie odłoży go szybko na rzecz komputera czy gapienia się w telewizor. Klocki lego umożliwiają dzieciom na fantastyczną zabawę, a seria klocki lego duplo uczyni że od najmłodszych lat dzieci przekonają się do tego typu zabawy. Z wiekiem można zorganizować dzieciakom trudniejsze zestawy, nad których złożeniem będzie musiały trochę się pomęczyć. Nowe serie zawsze zadziwiają. Jednak mimo wielu lat i sporej konkurencji marka lego jeszcze przez spory czas nie będą miały sobie równych.