Wersje wózków dla dzieci, czyli na co zwracać uwagę podczas kupna wózka dla swojego malucha.

przez | 9 lipca 2021
Jedną z ważniejszych decyzji, którą muszą podjąć młodzi rodzice będzie zakup dziecięcego wózka. Na rynku jest ich bardzo dużo, samych rodzajów takich wózków jest kilka, a w każdej grupie swoje modele oferuje kilkunastu producentów. W związku z tym że kupno wózka to jeden z poważniejszych wydatków w budżecie, to warto dobrze zastanowić się nad potrzebami i kupić taki model, jaki będzie najlepszy dla malucha, ale jednocześnie wygodny dla opiekunów.

wózek

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że dziecko rośnie bardzo szybko, to na różnych etapach będzie potrzebować odmiennego wózka.

Jeśli zainteresował Cię zaprezentowany problem, odwiedź serwis stomatolog dublin, gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości.

W początkowych miesiącach przewożone jest jedynie na leżąco, natomiast później już na siedząco, więc tak naprawdę będą potrzebne dwa rodzaje wózków. Niektórzy wolą kupić oba oddzielnie, na początkowe miesiące wygodne, głębokie gondole, a później lekkie wózki spacerowe. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność zakupu dwa razy, ale za to można wybrać wózki idealne do potrzeb – spacerówki.

Drugim rozwiązaniem są wózki dziecięce wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcję wózka spacerowego oraz gondoli, są one równie chętnie kupowane przez wielu rodziców – wielofunkcyjne wózki Chicco. Przy zakupie wózka Graco poza względami praktycznymi trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy gabinet ortopedyczny tego tematu zachęcamy do kolejnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. W nim rozproszymy wszelkie Twe rozterki.

wózek

Autor: X-Lander
Źródło: X-Lander

Najistotniejszą kwestią jest bezpieczeństwo – tu nie można iść na żaden kompromis, bo przecież od tego będzie zależeć zdrowie a być może nawet życie malucha. Wózek musi mieć oczywiście odpowiednie atesty, ale tak samo istotne jest sprawdzenie, jak zapina się w nim pasy i czy dziecko nie będzie mogło wypaść z niego łatwo.

Dla rodziców duże znaczenie miała także będzie wygoda – w końcu trzeba będzie ten wózek pchać przez kilka pierwszych lat. Koła wózka powinny być duże, najlepiej pompowane, bo dużo wygodniej się na nich jeździ, zwłaszcza na naszych dziurawych chodnikach ma to ogromne znaczenie. Przydatne są również rączki z regulacją, dzięki temu w wózku Chicco można dopasować ich wysokość do wzrostu. Spacerowe wózki przeważnie mają prosty sposób składania, należy także sprawdzić czy po złożeniu zmieści się do bagażnika.