Akcesoria dla pociech

przez | 4 sierpnia 2022
Jeżeli mowa o małych dzieciach, to wszyscy doskonale wiemy jak jest. Nieistotne czy mamy swoje dzieci, czy nie to rozumiemy, że istotne jest kupowanie wszystkiego do wyprawki. Później zdaje nam się, że dzieciaki rosną ciut wolniej i nie musimy niemalże ciągle kupować dzieciom ubranek. Jednak i tak częstość robienia zakupów dla maluchów jest o wiele większa, aniżeli częstość kupowania czegokolwiek dla dorosłego człowieka. Nawet kocyki dla dzieci trzeba kupować częściej i więcej.

kocyki dla dzieci

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego? Po pierwsze takie kocyki powinniśmy częściej prać, więc prędzej się zużywają. Poza tym należy mieć kocyk (zobacz też: kocyk z imieniem dla dziecka) do popołudniowej drzemki, do łóżeczka, do wózka dziecięcego, do samochodu. Niby moglibyśmy w każdym miejscu mieć jeden kocyk, ale rzeczywiście dobrze mieć na podorędziu kilka kocyków. Dobrze też kupować ładne kocyki, które pokażą, co nasza pociecha lubi. Jeżeli dziecko jest trochę większe, to dobrze wybrać kocyk z postaciami z lubianej przez brzdąca bajki. Wtedy z większą ochotą nasze dziecko będzie z takiego kocyka korzystać. Świetny przykład tu: kocyki dla niemowląt.

piżamki i śpioszki

Autor: O Liver
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwi ciuch dla małego dziecka
Gdy chcielibyśmy zrobić dobry prezent mamie i jej nowo narodzonemu dziecku to najlepszą opcją będą śpioszki. Wielu osobom może się wydawać, że to zbyt praktyczny prezent, fajniej maluszkowi kupić sukieneczkę albo jakąś kurteczkę na później, jednak rzeczywistość jest taka, że początkowo najbardziej niezbędne są śpioszki i pampersy. I chociaż może właśnie pampersy to zbyt praktyczne rozwiązanie, o tyle śpioszki możemy wybrać bardzo różne i na pewno każda mama będzie zadowolona, że ma następne śpiochy na zmianę.

Tak, więc jeżeli chcielibyśmy coś kupić to śpioszki będą idealne. Części osób wydaje się, że mogą kupić nieodpowiednie śpioszki. Ale, bez paniki, na wszystkich podano rozmiary podług miesięcy, albo zostały opisane centymetrami. Jeżeli sami nie za bardzo nie ogarniamy, to zawsze można wykonać telefon do rodziców dziecka, do którego się wybieramy, by powiedzieli nam jak duże jest dziecko. Jeżeli się nie dodzwonimy, to pamiętajmy również o tym, że lepiej kupić za dużo śpiochy aniżeli za małe.

Dobrze też nie odrywać metki, bo w takiej sytuacji rodzic będzie mógł wymienić śpioszki. A jeżeli mowa o kolorach i wzorach to gdy wybieramy wszystko jest pełna dowolność. Nie trzeba się, pod tym względem niczym przejmować. Wystarczy kupić te śpioszki, które są według nas śliczne.