Obiektyw fotograficzny to część aparatu, która stanowi zintegrowany system zawierający jedną bądź więcej soczewek i ma na celu skupianie obrazu na matrycy lub błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być stale dołączone do korpusu aparatu lub być ich wymienną częścią. Posiadają zazwyczaj w autofocus oraz mechanizm doboru przysłony, dzięki czemu regulowana jest ilość światła przepuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej albo matrycy uwiecznia się obraz.
Autor: cjmartin
Źródło: http://www.flickr.com
Do najważniejszych zadań obiektywu fotograficznego należy stosowne ogniskowanie promieniowania świetlnego, wpadającego przez wmontowane w jego wnętrzu soczewki. Nowoczesne obiektywy wyposaża się oprócz tego w powłokę przeciwodblaskową. Obecnie obiektywy mają także kilka dobrej jakości soczewek, częściowo klejonych, zgrupowanych w człony i o różnych ogniskowych, które mają na celu rozpraszać lub skupiać światło, korygować niedoskonałości obrazu lub go zniekształcać, zależnie od upodobań fotografa.
Sigma 17-70 mm to obiektyw codziennego użytku, stosowany głównie do ogólnych potrzeb fotograficznych, zobacz jego parametry . Doskonale nadaje się do robienia kadrów z podróży czy życia rodzinnego, ale poradzi sobie również z nieco bardziej kreatywnymi zadaniami. Sigma 17-70 mm ma spełniać funkcję przyrządu, który fotograf ma przy sobie przez cały czas. Zapewnia on szybką pracę i przyjazną obsługę, przez co zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Trzy soczewki asferyczne, w tym dwustronna soczewka asferyczna, zbudowane według najnowszych koncepcji hamują i korygują wszelkie aberracje, wraz z z astygmatyzmem i zapewniają wysoką jakość obrazów w zakresie przybliżeń.
Obiektyw ma autorską funkcję stabilizatora optycznego. Oferuje on efektywną korekcję rzędu ok. 4 przysłon, co pozwala skompensować wstrząsy kamery nawet w obrazach z zakresu makro, w przypadku której łatwo dostrzec nawet najmniejsze rozmazania.
W korpusie obiektywu Sigma 17-70 użyto nowy materiał – TSC, charakteryzujący się niezwykle niską kurczliwością przy zmianie temperatur oraz sporą stabilnością. W porównaniu ze standardowo wykorzystywanym poliwęglanem, TSC charakteryzuje się o 25% większą elastycznością. Ze względu na niską termokurczliwość materiał dobrze łączy się z elementami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Zastosowanie kompozytu termicznego umożliwiło też zminimalizowanie pierścienia powiększenia i skali. Obiektyw Sigma 17-70 jest wyposażony w mosiężne mocowanie do bagnetu, gwarantujące wysoką dokładność i solidność.
Jeśli po przeczytaniu tego problemu, będziesz posiadać chęć na więcej danych, to kliknij i przeczytaj, jakie porządne informacje (https://cyfrowarenowacjazdjec.pl/animacja-zdjec/) ma ten artykuł.
Jego powierzchnia poddane została specjalnej obróbce wzmacniającej, by zapewnić wysoką jakość obiektywu, a tym samym – długotrwałe użytkowanie.