Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, jest możliwość szybko a także bezpiecznie rozliczać się z podatku przez Internet.

przez | 6 czerwca 2022
Podatnik, w terminie do 30 kwietnia, ma obowiązek składania, w określonym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym, rocznego podsumowania podatkowego. W podsumowaniu PIT 2014 , wypełnionym według ustalonego przepisami wzoru, powinny zostać wykazane osiągnięte w ciągu roku dochody objęte bezzwrotnym świadczeniem według norm szczególnych.

W oświadczeniu trzeba zapisać wysokość podatku dochodowego, jak również notyfikację o zapłaconych do fiskusa zaliczkach na opodatkowanie – jeśli takie zaistniały.

Elektroniczne rozliczanie PIT

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Już nie musisz chodzić do Urzędu Skarbowego, jest sposobność szybciutko a także bezpiecznie rozliczyć się z podatku przez Internet. Nie musisz nic ściągać i instalować niekorzystne programy na swój komputer, musisz posiadać tylko dostęp do Internetu w którym wpiszesz i złożysz zeznanie podatkowe Pit 37 online! Najprostszą metodą złożenia zeznania jest przekazanie go w punkcie podawczym skarbówki. Możliwe jest również przekazanie informacji formą opcjonalną. Popularne zrobiło się nadawanie deklaracji w formie druku elektronicznego bezpośrednio do fiskusa wspólnie z uzyskaniem urzędowego poświadczenia otrzymania.

Złożenie deklaracji Pit 37 online za pomocą online nie wymaga posiadania e-podpisu. Weryfikacja podatnika przeprowadza się przy udziale pięciu danych personalnych dotyczących podatnika: NIP albo numer PESEL – w zależności od płatnika, imię (pierwsze), nazwisko, data urodzenia, kwota przychodu uwidoczniona w zeznaniu lub rocznym zsumowaniu podatku za rok podatkowy o dwa lata wcześniejszy niż rok, w którym jest składany druk elektroniczny. Dostarczenie Pit (zobacz e-deklaracje pit 37) 37 online (jak rozliczyć PIT 37) to nieskomplikowany, szybki, niezagrożony sposób na roczne rozliczenie podatkowe. Ponadto, wypełnianie PIT przez internet, nie nastręcza zbędnych procedur i opłat. Dzięki temu mamy również pewność poprawnego wypełnienia formularza ze wszystkimi załącznikami.