Niektóre akcesoria dla małych dzieci możemy przekazać rodzinie, którzy niedawno zostali rodzicami

przez | 23 czerwca 2022
Pojawienie się na świecie długo oczekiwanego potomka wprawia w zachwyt całą rodzinę: od pradziadków zaczynając, a na najmłodszych kuzynkach kończąc. Każdy stara się dać prezent, a nim najczęściej są zabawki. Z kolei białogłowy wprost uwielbiają kupować małe ubranka, czyli kaftaniki bądź kurteczki. Kiedy ten początkowy entuzjazm trochę zmaleje, wtedy nadchodzi czas na trzeźwe myślenie.

małe uśmiechnięte dziecko

Autor: Raime Amin
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły dla niemowląt możemy z w przybliżeniu podzielić na dwie następujące grupy: te przeznaczone tylko dla jednego dziecka i te, które śmiało przekażemy znajomym, którzy cieszą się z przyjścia na świat pierwszego lub kolejnego potomka. Ubrania, o których wspomnieliśmy wyżej, pozostają produktem, o jaki warto popytać wśród zaprzyjaźnionych rodziców. Noworodki jak na drożdżach rosną i bez ustanku potrzebują nowych szmatek.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto byłoby szerzej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tu (https://wielkor.pl/pl/c/Gabloty-z-otwieranymi-drzwiami-zewnetrzne/76).

A należy pamiętać, że niektóre matki bardzo chętnie pozbędą się z szuflad fatałaszków, z których ich berbecie już wyrosły.

Ci bardziej drobiazgowi rodziciele przypomną nam, że artykuły dla niemowląt to wcale ubranka. To szereg przyborów, bez których trudno w XXI stuleciu wyimaginować sobie codzienną kąpiel albo karmienie. Matki oraz tatusiowe już dawno temu przyzwyczaili się do udogodnień, które proponują sklepy stacjonarne i te internetowe – sprzedające rzeczy dla niemowląt. Wystarczy, że wymienimy tutaj termometry bezrtęciowe, które służą do mierzenia temperatury kąpieli, a także wszelkiej maści gąbki i zabawki kąpielowe. A do karmienia przydają się bardzo dobrej jakości butelki oraz łyżeczki ze specjalnego surowca. Asortyment jest tak bogaty, że niekiedy możemy zapomnieć, że smoczki dla dzieci także zaliczymy do tej grupy towarów dla maluszków.

niemowlę ze smoczkiem

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Wróćmy jednakże do podziału, o którym już w tym omówieniu wspomnieliśmy. O ile można oddać takie akcesoria jak wanienki albo stojaki pod wanienki, o tyle istnieje grupa artykułów, które już z definicji są przeznaczone tylko dla jednego dziecka. I w tym miejscu bodajże każdy pomyśli o pieluchach i nożyczkach do obcinania paznokci. Jednakże na tym wykaz się nie kończy. Możemy go uzupełniać o smoczki avent, butelki, kolorowe talerzyki razem z plastykowymi łyżkami oraz inne akcesoria służące maluszkowi do jedzenia. Sprezentowanie wyżej wymienionych artykułów np. Avent – smoczek dla dziecka jest sporym nietaktem i, co gorsza, może stać się przyczyną zwady, a nawet niewesołym finałem niedawno zawiązanej znajomości.