Dlaczego większość dziewczynek lubi się bawić lalkami, najczęściej kupowane lalki w naszych sklepach

przez | 3 sierpnia 2022
Lalki od wielu lat stanowią jedną z głównych zabawek dużej części małych dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy udać się do pierwszego z brzegu sklepu z zabawkami i przeglądnąć półki przeznaczone dla dziewczynek. Zresztą we współczesnej kulturze jest głęboko zakorzenione, że chłopcom przypisuje się auta oraz broń, a dziewczynkom głównie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze modele lalek wykonywane były z drewna i tkanin, niektóre z nich są przepięknymi arcydziełami rękodzieła, które po dziś dzień można oglądać w wielu muzeach. Odkrycie plastików dało wytwórcom całkowicie nowe możliwości, obecnie lalki wykonuje się z dobrej jakości plastików oraz gumy. Zresztą wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed wielu lat.

Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na omawiany wątek, to zobacz proponowane www (http://www.certificator.eu/en/Certification/Certificates/), które posiadają też dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Obecne lalki są nowoczesne, modnie ubrane i uczesane, posiadają również mnóstwo dodatków, i niekoniecznie są to klasyczne wózki. W zestawy lalek wchodzą wyposażone w różne sprzęty domki, samochody, zestawy kosmetyczne, a w części kolekcji pojawiają się także męscy towarzysze.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych lalek jest lalka barbie (poznaj więcej). Pierwszy raz ją wyprodukowano kilkadziesiąt lat temu i przez ten okres czasu została jedną z najbardziej znanych zabawek na całym świecie. Śniły o jej posiadaniu i nadal marzą miliony mniejszych i większych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży pojawiła się ona w wielu wersjach i z wieloma różnymi dodatkami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci pozostałych lalek próbują chociaż odrobinę urwać z tego wielkiego lalkowego interesu, i po części im się to udaje. Przykładem może tu być lalka arielka, która ma ogromne wsparcie największego producenta bajek w historii, czyli Disneya. Lalki Arielki przedstawiające dziewczynki z rybimi ogonami sprzedają się doskonale, lecz póki co do tego, co uzyskała barbie im jeszcze daleko. Podobnie sprawa się ma w przypadku lalek wzorowanych w oparciu o filmowe bohaterki. Przykładowo lalki monster high , przedstawiające postacie z tej właśnie kreskówki są do kupienia w wielu sklepach, ale też różnie bywa z ich popularnością.