Dlaczego większość dziewczynek lubi się bawić lalkami, najczęściej kupowane lalki w naszych sklepach

przez | 9 lipca 2021
Lalki od wielu lat stanowią jedną z głównych zabawek dużej części małych dziewczynek. I tak jest po dziś dzień, wystarczy udać się do pierwszego z brzegu sklepu z zabawkami i przeglądnąć półki przeznaczone dla dziewczynek. Zresztą we współczesnej kulturze jest głęboko zakorzenione, że chłopcom przypisuje się auta oraz broń, a dziewczynkom głównie lalki.

zabawki

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze modele lalek wykonywane były z drewna i tkanin, niektóre z nich są przepięknymi arcydziełami rękodzieła, które po dziś dzień można oglądać w wielu muzeach. Odkrycie plastików dało wytwórcom całkowicie nowe możliwości, obecnie lalki wykonuje się z dobrej jakości plastików oraz gumy. Zresztą wyglądają też zupełnie inaczej niż te sprzed wielu lat.

Jeżeli chcesz zdobyć dodatkowe materiały na omawiany wątek, to zobacz proponowane www (http://www.certificator.eu/en/Certification/Certificates/), które posiadają też dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Obecne lalki są nowoczesne, modnie ubrane i uczesane, posiadają również mnóstwo dodatków, i niekoniecznie są to klasyczne wózki. W zestawy lalek wchodzą wyposażone w różne sprzęty domki, samochody, zestawy kosmetyczne, a w części kolekcji pojawiają się także męscy towarzysze.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych lalek jest lalka barbie (poznaj więcej).

Kliknij na odnośnik meble chowane, on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, zawierający ciekawe informacje.

Pierwszy raz ją wyprodukowano kilkadziesiąt lat temu i przez ten okres czasu została jedną z najbardziej znanych zabawek na całym świecie. Śniły o jej posiadaniu i nadal marzą miliony mniejszych i większych dziewczynek na całym świecie, w sprzedaży pojawiła się ona w wielu wersjach i z wieloma różnymi dodatkami, przykładowo takimi jak barbie gry.

dziewczęce zabawy

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Producenci pozostałych lalek próbują chociaż odrobinę urwać z tego wielkiego lalkowego interesu, i po części im się to udaje. Przykładem może tu być lalka arielka, która ma ogromne wsparcie największego producenta bajek w historii, czyli Disneya. Lalki Arielki przedstawiające dziewczynki z rybimi ogonami sprzedają się doskonale, lecz póki co do tego, co uzyskała barbie im jeszcze daleko. Podobnie sprawa się ma w przypadku lalek wzorowanych w oparciu o filmowe bohaterki. Przykładowo lalki monster high , przedstawiające postacie z tej właśnie kreskówki są do kupienia w wielu sklepach, ale też różnie bywa z ich popularnością.