
Dzieciakom trzy-pięcioletnim potrzeba więcej ruchu, warto więc zapewnić huśtawkę. Przyda się także domek lub wigwam (płócienny lub z tworzywa sztucznego), w którym dzieci będą mogły się schronić. Takie wyposażenie musi wystarczyć też sześcio- czy siedmiolatkom, ośmio- dziesięciolatki potrzebują większych wyzwań, ponieważ lubią się wspinać, biegać, pokonywać przeszkody. Marzą na przykład o trampolinie, drewnianym domku na drzewie lub na palach. Jeżeli miejsca w ogrodzie jest dosyć, korzystnie zainwestować w drewniany fort z pomostem, gdzie znajduje się także domek, są schodki, ale również zjeżdżalnia oraz liny do wspinania się. Tego typu budowla będzie także atrakcyjna dla starszych dzieci, chociaż w miarę gdy będą rosły coraz mniej czasu będą one spędzać w przydomowym ogrodzie, a więcej z rówieśnikami – polecany sklep z placami zabaw.

W jakie wyposażenie placu zabaw zainwestować? Na pewno dobre są zabawki plastikowe. Są lekkie, kolorowe, stworzone specjalnie dla maluchów. Te zrobione z tworzywa lepszej jakości nie stracą swych walorów przez kilka sezonów, lecz są droższe. Korzystnie również zainwestować w urządzenia z drewna. Są przyjazne, ponieważ wykonane z materiału naturalnego, ciekawie wpisującego się w otoczenie którym jest ogród. Z takich elementów robi się piaskownice, huśtawki, oraz konstrukcje zwane popularnie fortami.
Zaintrygował Cię taki wpis? To super, jednak kliknij ten link, ponieważ oprócz tego mamy również inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć również (https://horyzont.net.pl/atrakcje-berlina/).
Przed dokonaniem zakupu należy sprawdzić jakość wykonania, czyli wszystkie powierzchnie powinny być bardzo starannie wygładzone oraz zaimpregnowane, nie mogą mieć spękań ani zadziorów.