Diy notatnik, czyli możesz zrobić to sam!

przez | 21 maja 2022
Najnowszym krzykiem mody są bruliony d.i.y. (ang. do it yourself – zrób to sam). Dziś prezentujemy poradnik, który nauczy nas jak bez niczyjej pomocy zrobić takie cudeńko!

oryginalny zeszyt

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com
Nim przystąpisz do działania przygotuj niezbędne części składowe, z których przygotujesz brulion-marzenie. Zakup więc gruby skoroszyt, poszukaj tekturę (np. z ostatniej strony bloku, albo z pudełka), nożyk monterski, miękki ołówek (łatwiej usuniesz przeszkadzające ślady), linijkę, klej (radzimy wikol), igłę, nici, gumkę (ok. 20 cm kawałek) i przybory do ozdobienia skoroszytu. Jakie? Tu radzimy zaufać własnej fantazję. Mogą być zdjęcia, prasa, papier ozdobny, guziki…

diy zeszyt

Autor: brandbook.de
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już zgromadzimy potrzebne nam przybory można rozpocząć. Zaczynamy od najbardziej skomplikowanej części – musimy szczegółowo wymierzyć brulion i dodając po ok. 2 mm do każdego z rozmiarów naszkicować go na tekturce. Z każdego boku musimy doliczyć ok.

Jeżeli uważasz, że nie znajdziesz w internecie ciekawych informacji, to przejrzyj (http://www.morganinteriordesign.pl/aranzacja-wnetrz/) treści, gdyż można w nich przeczytać atrakcyjne dane na ciekawiący Cię temat.

4 cm zapasu. Potem należy szczegółowo wyciąć narysowany kształt wraz z zakładkami, wyraźnie pozaginać wystające poza okładkę zakładki. Potem wkładamy weń skoroszyt, uprzednio smarując klejem powierzchnię okładek, oraz wewnątrz zakładek przygotowanej okładki. Kładziemy pod kilka grubych książek, które spowodują, że klej równomiernie się rozleje i nie będzie zgrubień na okładce.

Gdy obwoluta już odrobinę przeschnie, możemy przystąpić do przyklejenia wewnątrz skoroszytu wycinanki. Następnie trzeba delikatnie naciąć nożykiem tekturkę na tylnej części okładki, by do środkawłożyć i przyszyć gumkę, która będzie używana do zamykania zeszytu. Najtrudniejsze za nami – teraz czeka nas nam czysta przyjemność – dekoracja zeszytu od zewnątrz. Chwila czasu i odrobina skupienia mamy świetny sposób na dizajnerski zeszyt.

Moim ulubionym motywem są jesienne liście, które co rok starannie suszę między książkami. Przygotowany zeszyt obklejam kremowym papierem, na który delikatnie przyklejam dwa-trzy liście o różnych kolorach. Gotową pracę utrwalam spryskując lakierem do włosów. Gotowe!