Niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się dopiero po 50. — powinniśmy więc dożyć jesieni życia w dobrym stanie

przez | 2 grudnia 2022
PraWDą jest, że życie bywa trudne i niekiedy naznaczone bywa męczącymi chorobami. Trzeba jednak postarać się troszczyć się o siebie na każdym kroku.

Silnik
Każdy jest świadom tego, że w Polsce życie seniorów nie bywa łatwe i przyjemne. Osoby, które mają niewielkie emerytury, często nie są w stanie sobie pozwolić na życie jak z amerykańskich filmów. Nie są w stanie też zbyt dużo wyjeżdżać, w przeciwieństwie do swoich angielskich kolegów. Niestety w późnym wieku zazwyczaj zaczynają się też kłopoty ze zdrowiem. Senior zatem nie ma łatwego życia. By zatem na emeryturze lepiej nam się powodziło, to już w latach młodości, gdy pracujemy, warto pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez długi czas, kiedy będziemy mieli etat — zatem przez około 30 lat, będziemy odkładać małe sumy, aby później móc zaoszczędzone pieniądze po swojemu wydać w okresie emerytury. To, co z nimi zrobimy, to prywatna sprawa. Możemy przeznaczyć te kwoty na wakacje za granicą lub prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się wszystkim, ale emerytom szczególnie. Gdy jesteśmy starsi, to nie chcemy męczyć się i ślęczeć wiele godzin na wizytę u lekarza. Jesteśmy zmuszeni wówczas przebywać w dusznych przychodniach na okropnych krzesełkach. A w prywatnych przychodniach jesteśmy traktowani z szacunkiem.

Nie musimy o nic się prosić, a personel przejawia dużo empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani należycie. Zatem powinniśmy pomyśleć o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.