Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — zwłaszcza takie, które bywają wykorzystywane w pracy

przez | 6 czerwca 2022
W naszym kraju jest takie prawo, że każdy komputer, który jest wykorzystywany w firmach, musi mieć oryginalny program.
Z pewnością wszyscy możemy przypomnieć sobie skandal i ośmieszenia, na które wystawiona została policja, kiedy swego czasu wyszło na jaw, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy pośród Polaków, a sami nie popisali się dobrym przykładem. Obecnie tego typu zachowania są już stosunkowo rzadkie. Wszystkie spółki zdają sobie sprawę, że komputery, które znajdują się w budynku i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą mieć legalne oprogramowanie, ale też legalny program kofax mobile capture antywirusowy. To bardzo ważne. Trzeba posiadać na to rachunek oraz w razie kontroli pokazać, że wszystko jest w porządku. Jeśli kupujemy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset laptopów, to oczywiście mamy szansę, by liczyć na zniżkę. Będziemy potraktowani niczym wyjątkowi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, aby zrobić przeszkolenie z ich systemu. Będzie to z pewnością dość użyteczne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie zapewnia dany program, gdyż po prostu o nich nie wiemy. Takiego rodzaju szkolenie może być również wykonane zdalnie.

Taka forma jest dziś dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na komputery firmowe, pamiętajmy o tym, że musimy dostać też gwarancję.