Ile mogą zarabiać w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

przez | 11 marca 2022
ProgRAMiści w naszym kraju mogą zarobić naprawdę dużo. Ich przeciętna wypłata wynosi czasem 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie wiele zmiennych, od jakich zależna jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który posiada swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie w najwyższym stopniu opłacalne – w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 000 zł) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą alternatywą od wielu lat jest język Java (obecnie średnio jest to 11000 zł brutto w przypadku umowy o pracę i nieco ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B). Pensje brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok.

Jak sądzisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na opisywany wątek? Zapewne tak – przejdź po tym linku (https://www.centrumwygody.pl/gniazda-ssace) oraz odszukaj informacje tu.

10000 złotych.

Programista pobiera inne sumy w wypadku postaci kooperacji, tzn. pobiera trochę mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki odróżniają się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach odmienność to kilka tys. zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z faktu, że aktualnie panuje ogólne przekonanie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.