Czym jest broń ASG oraz jakie istnieją jej typy?

przez | 23 lutego 2022
Air Soft Gun albo w inny sposób mówiąc replika broni palnej w skali 1:1, które mogą strzelać zazwyczaj przy pomocy plastikowych kulek 6 mm (BB) o wadze zazwyczaj 0,11 do 0,43 gram.
Zazwyczaj jednak napotyka się kulki o wadze od 12 do 0,3 gram.

reżyser

Autor: Sludge G
Źródło: http://www.flickr.com
Dom o Zielonych Progach
Nieczęsto natomiast spotykanne są kulki w kalibrze 8 milimetrów. Tego typu repliki są stosowane w czasie rozgrywek airsoftowych. Repliki ASG mają systemy, które przybliżają ich funkcjonowanie do prawdziwych odpowiedników. Chodzi tu o hop-up (podkręcanie kulki tak, żeby leciała po względnie płaskiej trajektorii) i tzw. Blow-Back (ruch zamka musi być wywoływany przy pomocy porcji gazu uwalnianego z magazynka naśladującego zachowanie prawdziwej broni). Repliki ASG wliczają się do broni pneumatycznych, jako że do nadania pędu piłeczki jest stosowane skompresowane powietrze albo gaz.
ból

Autor: Thanh Liêm
Źródło: http://www.flickr.com
Nie klasyfikowane są one jako broń, w przeciwieństwie do przykładowo wiatrówek, gdyż wylotowa energia kulki ASG jest bardzo mała. Są trzy kategorie replik ASG. Występują repliki sprężynowe, które często są najtańsze. Istnieją repliki ASG gazowe i repliki elektryczne, które zazwyczaj są najbardziej kosztowne.

Czy po przeczytaniu tego artykułu masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na opisywane zagadnienie? Jeśli tak, to prześledź tekst (http://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze-opole), ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu świeże dane.

W przypadku tego rodzaju broni kolokwialnie nazywanej elektryk, przeważnie są to repliki broni długiej, gdzie w sprężynę poprzez przekładnię zębatą naciąga się silnik, co jest jedynym fenomenem w kwestii zestawienia mechanizmu replik elektrycznych z całą ideą funkcjonowania modeli sprężynowych. Repliki elektryczne rodzaju ASG charakteryzują się tym, że mają możliwość prowadzenia ognia ciągłego, posiadają także znaczny zasięg i cechują się szybkostrzelnością. Odmienne, także napotykane rozwinięcie skrótu to Automatic Electric Airsoft Gun.

W wersjach gazowych kulki wystrzeliwane są przy użyciu „green gus’u” Jest to propan z niewielką domieszką silnikowego oleju. Może być również wykorzystany tu dwutlenek węgla. W tym przypadku kulka jest rozpędzana dzięki rozprężającej się porcji gazu, która jest dawkowana przez zawór.