Jakie kroki trzeba zrobić przed zgłoszeniem PC-ta do serwisu?

przez | 9 lipca 2021
Prawie codziennie korzystamy z różnego typu urządzeń elektronicznych i pechowo przez to stałe wykorzystywanie nadstawione one są na uszkodzenia mechaniczne i systemowe. W takim wypadku konieczne okazuje się zawiezienie urządzenia do specjalisty, jednak nierzadko powiązane jest to z pewną strachem – czy nie utracę moich ustawień, czy będę posiadać na notebooku zainstalowane aplikacje, które posiadam na nim w tym momencie?

Aby temu zapobiec, przed zgłoszeniem do fachowca, możemy się zabezpieczyć.

Laptop i filiżanka kawy

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Pytanie o to, jakie fakty udokumentować fachowcom, których serwis komputerowy zamierzamy odwiedzić, winien postawić sobie każdy użytkownik netbooka zanim pozostawi własny sprzętu do regeneracji. Szybkie przywrócenie funkcjonalności systemu komputera i skrócenie okresu serwisowania wydaje się być możliwe właśnie dzięki przemyślanej komunikacji na linii pomiędzy fachowcem a klientem. Komputery to dość złożone sprzęty, z tego względu mają możliwość zostać uszkodzone na mnóstwo metod. Im więcej zgromadzonych informacji (takich jak zauważone objawy, jak długo występuje kłopot, jaka jest podejrzewana przyczyna awarii, czy awaria pojawiła się podczas pracy na urządzeniu, czy problem pojawiał się wcześniej, czy pojawiały się jakieś alarmujące wyskakujące okienka). Zanotowanie lub przekazanie tych rzeczy profesjonaliście może przydać się w błyskawicznej naprawie usterki – zobacz tutaj.

Miejmy w świadomości, że celem jest to, aby serwis komputerowy przywrócił urządzenie do stanu sprzed uszkodzenia, jednak może przytrafić się, że w trakcie tego usuwania usterki będą uszkodzone dane lub uporządkowania. Żeby temu zapobiec w przypadku, gdy komputery mimo usterki włączają się, ich posiadacze muszą przeprowadzić kilka czynności.

Więcej informacji – strefakas.pl

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zanotujmy swoje dane logowania do komunikatorów, kont pocztowych, serwisów internetowych. Jeśli damy radę zgrajmy także istotne pliki z urządzenia na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, lub karta pamięci, smartfon). Unikniemy wówczas straty istotnych danych, fotografii lub ulubionej muzyki. Komputery powinny być przy oddaniu pozbawione wszelkich płyt CD z napędu, podłączonych pamięci USB, bo serwis komputerowy jest miejscem, gdzie mają możliwość się one zgubić.