Jak zabezpieczyć domek przed włamaniem?

przez | 22 lutego 2022
Podług danych policji, poprzez okna i drzwi tarasowe dokonywanych zostaje ponad połowa z wszelkich włamań. Najczęściej wyważane zostają drzwi.
Dobrze zatem instalować okna z tzw.

okuciami przeciwwyważeniowymi w należytej klasie wytrzymałości na włamania. Rabuś może również stłuc szybę.

Nie czekaj – kliknij link (http://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/projektowanie-instalacji-fotowoltaicznych/) i ciesz się opublikowanymi tam świeżymi postami. Zapewne poszerzą one Twą znajomość rzeczy na ów temat.

Gdy chcemy się przed tym zabezpieczyć, wybierzmy szkło o podwyższonej odporności na włamanie. Miejmy na uwadze, że nawet najsolidniejsze okno nic nie da, jeżeli wychodząc z budynku, pozostawimy je uchylone. Bezpieczna brama garażowa na pewno utrudnia wtargnięcie niepowołanych osób do naszego garażu. W czasie zamykania garażowa brama Automatycznie rygluje się w szynie napędu, co efektywnie zapobiega jej podważeniu.

lampka nocna

Autor: Henry Söderlund
Źródło: http://www.flickr.com
lumia

Autor: Martin Abegglen
Źródło: http://www.flickr.com

Okna i drzwi nie powstrzymają włamywacza przed włamaniem, lecz mu je utrudnią, dając nam czas niezbędny na interwencję. Z tej przyczyny następnym elementem zabezpieczenia domku powinny być różne czujniki, które prześlą dalej informację o próbie włamu (do właściciela, agencji ochrony mienia) oraz spowodują, iż na miejscu wydarzenia błyskawicznie zjawi się policja. Monitoring GPS wykorzystuje współcześnie czujki podczerwieni (pasywne oraz aktywne), mikrofalowe, wibracyjne, sensory stłuczenia szkła. Głównym Wyposażeniem alertu są czujki wykrywające otwarcie drzwi. Oprócz czujek, konieczne są także sygnalizatory, które dostarczą informację o włamaniu. Mogą one być akustyczne, optyczne jak też akustyczno-optyczne.

Istotne, ażeby sygnalizator montować w miejscu doskonale widocznym, a jeżeli są dwa – ulokować je na różnych ścianach. System musi poinformować o zdarzeniu właściciela obiektu jak też agencję ochrony , jaka wyśle do naszego budynku interwencyjny patrol.