Zabawki dobrane do wieku dziecka

przez | 30 listopada 2021
Obecnie panuje złudne przeświadczenie, że im więcej zajęć dodatkowych i bardziej zajęty czas dziecka, tym lepszy jego rozwój. Należy jednak zachować rozwagę. Musimy przeznaczyć dziecku czas na spontaniczną zabawę, która pomoże mu przenieść się w świat własnych fantazji. Dla niemowląt idealne okażą się maty i książeczki interaktywne. Ciekawe i mięciutkie przykują uwagę bobasa na długi czas.

konsola

Autor: mac morrison
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy nasz Skarb podrasta, pojawiają się pierwsze klocki. Na szczególną uwagę zasługują klocki Lego i Playmobil – kultowe i kojarzone przez wszystkich marki.

Klocki Lego Duplo zaprojektowane są dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jest to seria poświęcona najmłodszym dzieciom właśnie zaczynającym swoją wspaniałą przygodę z klockami, więc wszystkie zestawy składają się z łatwych do utrzymania w małej rączce, kolorowych elementów, które pozwalają łatwo kreować dziecięcy świat Lego – Duplo.

Playmobil to firma z prawie 40 letnimi tradycjami. Zabawa klockami, figurkami Playmobil buduje wyobraźnię przestrzenną i może być niesamowicie emocjonująca. Takie kreatywne zabawki mają za zadanie pomóc naszym latoroślom w poznawaniu kolorów i doskonaleniu zdolności manualnych.

Kiedy nasze pociechy wyrosną już z nieskomplikowanych zabawek interaktywnych i dziecięcych laptopów edukacyjnych, coraz chętniej sięgają po bardziej rozwiniętą elektronikę. Dlatego też zdecydowanie częściej proszą rodziców o nowe „zabawki”, np. konsole – idź na stronę.

Bardzo interesuje Cię poruszana w tym miejscu problematyka? Jeżeli tak, to ponadto wejdź na ten odsyłacz i zdobądź użyteczne info (https://szkolagimnastyki.lublin.pl/kontakt).

Konsola do gier to rozrywka

konsola

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

nie tylko dla najmłodszych, ale i dorosłych. Wszystkie konsole obsługują dużo gier, w które można grać nie tylko za pomocą powszechnie znanego pada, ale też czułych na ruch kontrolerów. Będąc w posiadaniu gier wyścigowych, samochodowych, możemy zaopatrzyć się w gadżety dodatkowe, na przykład kierownicę lub pedały.

Czy czas poświęcony na gry należy traktować jedynie jako rozrywkę? Czy gry to jedynie dobra zabawa? Absolutnie. Gry wyrabiają szybkość orientacji oraz refleks, wyobraźnię przestrzenną. Ćwiczą logiczne myślenie, kojarzenie zdarzeń, umożliwiają aktywne rozładowanie emocji. Po prostu, uczą poprzez zabawę.