Co jest najważniejszym gadżetem do kamer sportowych?

przez | 7 marca 2022
Nie jest zagadką to, że kamery sportowe tego typu jak GoPro podbiły szturmem cały świat. Przede wszystkim te osoby, które są dynamiczne i chcą zrobić dynamiczne filmiki ze swych przejażdżek, wycieczek rowerowych lub górskich wspinaczek, czy też różnego typu sportów wodnych, mogą być zainteresowane kupnem różnych akcesoriów.
Aby takie filmy można było uznać za udane, kamerę należy zamontować porządnie tak, żeby nie przeszkadzała ona w czasie wykonywanej akurat aktywności.

naprawy

Autor: Asus
Źródło: Asus
akcesoria gopro 4

Autor: AxisCommunications
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach jest bardzo duży wybór akcesoriów do przymocowania do profesjonalnych kamer sportowych. Niezwykle ułatwia to filmowanie swoich przygód. Gdy wybierzemy stosowną kamerę, będziemy wymagać jedynie niektórych akcesoriów. Następnym krokiem jest ich wybór oraz ewentualnie zamocowanie takich, które mogłyby całkowicie wykorzystać funkcje oferowane przez kamerę. Najważniejsze akcesoria GoPro 4 to nie tylko dużej pojemności karty SD, ale przede wszystkim obudowa, która w czasie dynamicznych zdjęć będzie chronić kamery przed jakimiś uszkodzeniami, zabrudzeniami lub obtłuczeniami.
W sklepach odnajdziemy bardzo lekkie silikonowe obudowy, które znakomicie sprawdzą się w trochę mniej ekstremalnych uwarunkowaniach. Poza tym możemy kupić także obudowy wykonane z aluminium, które mogą pozwolić na zamontowanie kamery w mocowaniach systemowych.

Tak pochłonął Cię ten temat, że masz chęć na kolejne posty? Najmniejszy kłopot. Najnormalniej w świecie wejdź w łącze do www (https://sklep.doko.pl/pl/p/Gniazdo-podtynkowe-z-wylacznikiem-32A5P-IP44-400.3287-SCAME/25003) i czytaj do woli.

Oprócz dobrej obudowy, bardzo konieczny będzie także gadżet do komfortowego trzymania kamery. Istnieją dwie możliwości mocowania: bardziej kosztowna oraz mniej kosztowna, która ma teleskopowe ramię. Stanowczo bardziej lepsza jest ta droższa, czyli Gimbal.

Ramię teleskopowe kolokwialnie określamy jako kijek, pozwala on na robienie filmików i zdjęć z trochę dalszej perspektywy. W większym stopniu skomplikowanym rozwiązaniem jest tzw. Gimbal. Dzięki niemu wykonalne jest tworzenie pozbawionych drgań płynnych zdjęć również w niezwykle ekstremalnych okolicznościach.