W jaki sposób zwiedzać Kolonię?

przez | 4 marca 2022
Gdy zwiedzamy Kolonię przez króciutki okres czasu, powinniśmy szukać zakwaterowania niedaleko centrum miasta. A to dlatego, że niemalże wszystkie najistotniejsze atrakcje znajdują się blisko centrum.
Mało tego, główny dworzec znajduje się tuż przy katedrze.

Jeżeli pragniemy odwiedzać też atrakcje które znajdują się troszeczkę dalej, komunikacja w Kolonii działa całkiem sprawie, kluczowe atrakcje turystyczne znajdują się w centrum a także okolicy. Możemy bez kłopotu do nich dotrzeć. Jeżeli mamy kwaterę poza centrum Kolonii, komunikacja miejska z pewnością będzie najodpowiedniejszym wyborem. Kolonia to również istotny kolejowy węzeł między pozostałymi miejscowościami w Niemczech, możemy do niej dojechać z wielu pozostałych miejscowości. Osoby lecące do Kolonii samolotem także nie będą mieć większych komplikacji, w niedługim czasie dotrzemy dla przykładu pociągiem z lotniska do głównego dworca. Vis-a-vis katedry odkryjemy ośrodek informacji turystycznej, do którego powinniśmy zajrzeć po najnowsze mapy miejskie. Mając cokolwiek szczęścia, można tam spotkać również polskojęzyczny personel.
kolonia

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszą atrakcją w mieście jest na pewno gotycka Katedra, która oprócz zwiedzania samej Katedry pozwala też na obejrzenie miasta „z góry”, dzięki opcji wejścia na wieżyczkę tej świątyni.

Sprawdź ten odnośnik, ponieważ znajdziesz tam absorbujące informacje, które na pewno Cię zainteresują – to niezwykle ważna oferta (http://www.bubucraft.pl/kocyk-i-poduszka-z-imieniem-dziecka-do-przedszkola)!

Ponadto możesz wyruszyć też do legendarnego skarbca Katedry. Do interesujących miejsc do zwiedzenia należy także Wallraf-Richartz-Museum, jakie jest pewnym z najogromniejszych muzeów w Niemczech. Znajdziemy tam drogocenne zbiory grafiki jak też malarstwa.

Następnym miejscem z wartościowymi zabytkami jest Muzeum Rzymsko-Germańskie, w którym możesz podziwiać osobliwą, rzymską podłogową mozaikę oraz mnóstwo innych ciekawych obiektów.