W jaki sposób założyć płatne miejsca do parkowania – kroczek po kroczku

przez | 2 marca 2022
Każdego roku ilość czterokołowców rośnie, natomiast parkingów cały czas brak. Tendencja ta obserwowana jest przede wszystkim w wielkich miastach.
Dysponując wolnym placem w odpowiedniej lokalizacji, trzeba pomyśleć nad założeniem miejsc parkingowych.

parking

Autor: Blake Dot A
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżnić można 2 podstawowe warianty miejsc parkingowych, mianowicie parkingi pilnowane a także parkingi nie ochraniane. Dość często przedsiębiorcy którzy prowadzą parking strzeżony decydują się na ubezpieczenie OC za możliwe szkody zaistniałe w toku realizowania usługi parkingowej. Parkingi niestrzeżone ulokowane są zaś na ogół przy galeriach handlowych, giełdach, lotniskach oraz pozostałych podobnych miejscach, w których pojazd zostawia się na parę godzin opłacając tylko za miejsce . W wypadku niestrzeżonych parkingów posiadacz parkingu nie ponosi obciążeń za możliwe uszczerbki wyrządzone w trakcie usługi przechowywania wozu.
kobieta w ciazy

Autor: NNelumba
Źródło: http://www.flickr.com
Otwarcie parkingu nie łączy się z niezbędnością otrzymania koncesji. Najistotniejszym warunkiem przy uruchamianiu parkingu jest posiadanie stosownego obszaru, na którym mogły będą stanąć wozy. Najogromniejszą popularnością cieszą się obręby w środku miejscowości albo ważnych dzielnic. Niemniej jednak mając miejsce w niedalekim sąsiedztwie wyżej przytoczonych punktów, także będziemy mogli liczyć na powodzenie. Biznesmen może być posiadaczem obszaru poświęconego na parking albo jego dzierżawcą.

Masz chęć zgłębić inny aspekt przedstawianej sprawy? Przejrzyj więcej porad pod linkiem (https://drewnianezabawki.com.pl/) – one zapewne mogą rzucić nowe światło na prezentowany problem.

Istotne, ażeby przeznaczenie działki było adekwatne z planem zagospodarowania przestrzennego – jeżeli ów opracowano.

W razie prowadzenia parkingu chronionego trzeba wykupić ubezpieczenie OC. Polisa takowa obejmie szkody w wozach zostawionych na parkingu chronionym zgodnie z posiadaczy pojazdów regulaminem.