Jak długo powinny trwać w przedszkolu lekcje z języka obcego?

przez | 20 kwietnia 2022
Opiekunowie przedszkolaków często zastanawiają się, czy nie mogłoby być niezłym rozwiązaniem zapisać dziecko do przedszkola dwujęzycznego. W ten sposób mogłoby ono już od najmłodszych lat uczyć się choćby języka angielskiego czy też hiszpańskiego.

hot wheels

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce najczęściej bywa tak, że każda grupa ma dwóch wychowawców, z których jeden rozmawia wyłącznie przy użyciu języka obcego. Wykonuje on wszystkie normalne czynności opiekuna, zatem pomaga dzieciom przy spożywaniu posiłków, pomaga przy przebieraniu dzieci czy przy wyprowadzaniu dzieci na dwór. Oczywiście wszystkie komunikaty wypowiadane są w języku obcym. Ponadto nauczyciel np. języka angielskiego może prowadzić także lekcje z takiego języka.

Jeśli czytasz prezentowany tekst, to znaczy, że bardzo Cię zaciekawił. Skoro tak, to przejrzyj (https://pomocdzieciom.eu/jak-wesprzec/zbirorki-odziezy-uzywanej/), że odmienne strony też posiadają ważne wiadomości.

Robi to w przewidzianym na ten cel czasie, który trwa ok. 20-30 min. Wiąże się to ze zdolnością przedszkolaków do skupienia uwagi. Jeśli interesuje Cię Przedszkole dwujęzyczne Wrocław to miejsce, gdzie znajdziesz tego typu placówkę. Miej na uwadze, żeby podczas zapisywania dzieciaka to takiego rodzaju przedszkola, zapytać nie tylko o wielkość grupy, ale także o to, kim naprawdę jest nauczyciel języka np. angielskiego. Czy jest on native speakerem, czy może to absolwent anglistyki, pedagogiki lub podobnych kierunków.

moda męska

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Ważne jest także to, czy w granicach zajęć z dziećmi nauczyciel języka obcego będzie posługiwać się również językiem polskim. Jeśli nie będzie reagował na słowa mówione w języku polskim, dzieci będą poniekąd zmuszone do bardziej dokładnej nauki języka obcego.

Rodzice są również ciekawi tego, jakiego rodzaju aktywności są wykonywane w ciągu dnia przy wykorzystaniu języka obcego. Ważne jest to, czy też czytane są chociażby książki w języku np. angielskim oraz czy przeprowadzane są jakiegoś rodzaju wydarzenia. Chodzi tu o różne teatrzyki.