Jakie plusy oraz wady niesie za sobą kupno używanych komputerów oraz laptopów

przez | 9 stycznia 2022
Dziś sprzęt komputerowy można dostać zarówno po niskiej jak również po niezwykle wysokiej cenie. Nowe laptopy czy też komputery możemy nabyć przykładowo już za około 1000 złotych, co więcej tego typu komputery mogą cechować się już całkiem porządną jakością i wyśmienitymi parametrami. Niemniej komputery często mogą kosztować nawet 5 razy tyle, a i tak jeśli weźmiemy pod lupę marki najlepszych producentów to wartość narasta jeszcze bardziej.

praca przy laptopie

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Kupienie faktycznie porządnego komputera bądź laptopa, jaki będzie posiadał wręcz znakomite parametry, najświeższe udogodnienia i aplikacje, a na dodatek będzie w pełni pierwszorzędnym sprzętem wyprodukowanym przez najważniejszych i najbardziej honorowanych producentów niewątpliwie będzie nas kosztować o wiele, wiele więcej. Dla wielu osób nawet te 1000zł za nowiutki sprzęt komputerowy może być już wysokim wydatkiem, wskutek tego mnóstwo ludzi planujących kupno komputera bądź laptopa zastanawia się nad nabyciem użytkowanego sprzętu (tutaj jest spory wybór: komputery All in one).

Bez wątpienia jedną z największych zalet kupna wykorzystywanego komputera jest niższa cena. Wiele osób sprzedaje wykorzystywane komputery za naprawdę niewielką cenę, co wiąże się z dużą oszczędnością. Dzisiaj działają dodatkowo liczne serwisy komputerowe, jakie także w swojej ofercie posiadają z drugiej ręki sprzęt komputerowy w atrakcyjnych cenach (na przykład: zobacz – drukarki do etykiet m2t więcej w tym odnośniku). Używany komputer wcale nie musi być zepsuty, wprost przeciwnie – może cechować się istotnie wyśmienitą jakością, szczególnie jeśli jego dawny właściciel faktycznie o niego dbał. Rzecz jasna nie należałoby kupować komputerów, jakie mają naprawdę dużo lat – im starszy komputer, tym większa szansa na to, że szybciej się popsuje.

Dlatego do jednych z wad zakupu użytkowanych komputerów można zaliczyć to, iż w zasadzie nigdy nie wiesz ile czasu taki komputer będzie funkcjonować. Może się okazać, że będzie Ci usługiwać przez jeszcze długi czas, niemniej jednak może także popsuć się już po miesiącu. Sprzęt używany traci na swojej wartości i często robi nam niemiłe niespodzianki, co wielokrotnie wiąże się z niezbędnością wydawania pieniędzy na naprawy, części do komputera a nierzadko poraz kolejny na zakup nowego sprzętu komputerowego.