Wakacje nad Bałtykiem. Które miasto wybrać?

przez | 29 kwietnia 2022
Morze Bałtyckie jest cudowne. Chociaż dużo osób jest innego zdania, rodzime plaże są pełne. Polacy licznie udają się w wakacje na północ Polski. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Kołobrzeg, Rewal a może Świnoujście? Którą z miejscowości wybrać? Jakie kryteria wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Panorama miasta Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie lubimy tłumów, mamy skomplikowane zadanie. Należy wybrać takie miejsce, które nie zostało do tej pory odkryte przez pozostałych turystów. Skoncentrujmy się na małych miejscowościach, oddalonych od wielkich nadmorskich kurortów. Wyśmienitym rozwiązaniem może okazać się gospodarstwo agroturystyczne bądź malutki pensjonat na uboczu. Wymarzony urlop przenieśmy na czas, kiedy nie ma dużo turystów. Dobry może być wrzesień. Na pewno nie spotkamy rodzin z dziećmi, bo wówczas startuje rok szkolny. Również środki transportu nie będą tak bardzo zatłoczone. Czyż nie o takim właśnie wypoczynku myśleliśmy przez cały rok? Zdarza się, że pogoda we wrześniu jest gorąca.

Nie czekaj – jeżeli zaintrygował Cię nasz post, to chcemy nakłonić Cię do przejścia do serwisu autora, żeby przyswoić nowe frapujące szczegóły.

Tak więc: słońce, plaża, spokój, ukochana osoba, ulubiona muzyka, głowa wolna od stresu… Oto recepta na udany wypoczynek!

Sprawa jest zupełnie inna w przypadku ekstrawertyków. Jeśli posiadamy taki rodzaj osobowości, nic nas nie ogranicza. Możemy wybrać urlop w każdym miejscu nad Bałtykiem. Skoncentrujmy się na największych kurortach. Wprost idealny jest Gdańsk. Łączy ze sobą atuty ogromnego miasta, bliskość Sopotu i Gdyni i wyjątkową plażę z mnóstwem atrakcji dla turystów. Jedynym sprawdzianem może okazać się znalezienie porządnego hotelu, jaki spełni nasze wymagania. W każdej chwili możemy skorzystać z pomocy sieci. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę: „gdańsk noclegi” lub „noclegi gdańsk”. Błyskawicznie pojawią się atrakcyjne oferty. Wybranie odpowiedniego na pewno nie będzie kłopotliwe (kliknij tutaj po więcej).

miasto Gdańsk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Hoteli, pensjonatów, apartamentów w Gdańsku jest bardzo wiele. Tylko od nas zależy, czym będziemy się kierować przy podejmowaniu decyzji. To my musimy czuć się komfortowo podczas własnego urlopu. Jeżeli – co mało prawdopodobne – nie znajdziemy czegoś konkretnego za pierwszym podejściem ponownie usiądźmy przed notebookiem. Kolejny raz wpiszmy frazy: „gdańsk noclegi” albo „noclegi gdańsk”. Starannie przestudiujmy wszelkie dostępne oferty. Jeżeli będziemy mieć jakieś wątpliwości zadzwońmy pod podane numery. Personel udzielą nam niezbędnych informacji, a my rozwiejemy wszystkie wątpliwości, zarezerwujemy miejsca, a następnie spokojnie zaczniemy się szykować do upragnionej podróży.