Smarftony i tablety czyli jak wygląda obecnie rynek mobilnej rozrywki na świecie.

przez | 9 lipca 2021
Od paru lat na rynku rozrywki mobilnej zaczęły panować sprzęty wyposażone w ekrany dotykowe, to znaczy smartfony i tablety. Mimo że posiadają one podobne funkcjonalności i sposób działania, to jednak odróżnia je parę ważnych szczegółów. Po pierwsze przy pomocy smartfonów można prowadzić rozmowy, tablety takiej funkcjonalności nie posiadają, choć spora ich grupa pozwala na instalację karty SIM żeby móc korzystać z sieci internetowej.

praca z tabletem

Autor: Pic Basement
Źródło: http://www.flickr.com
Drugą ważną różnicą jest wielkość urządzeń, telefony komórkowe kończą się na wielkości niewiele ponad pięć cali, a ich większym rodzeństwem są właśnie tablety (przykłady tu: overmax).

Jeśli fascynuje Cię omawiane zagadnienie, oferta (http://www.magazynauto.pl/porady/rowerzysta-na-drodze,aid,317) prezentuje szczegółowo intrygujące tematy, które okażą się niezwykle zajmujące.

Przeciętny tablet pc ma od siedmiu do dziecięciu cali, najczęściej spotykane są właśnie podane wyżej rozmiary, chociaż coraz liczniejsza grupa wytwórców wprowadza inne wielkości. Cechą charakterystyczną wszystkich smartfonów oraz tabletów jest ekran dotykowy, więc do swojej pracy nie potrzebują one klawiatury. Oczywiście dla komfortu użytkowania nie ma większych problemów aby ją zainstalować, niektóre urządzenia przykładowo takie jak wybrane wersje firmy Overmax posiadają już klawiaturę dołączoną w zestawie.

używanie urządzeń mobilnych

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com

Jak większość elektronicznych sprzętów również smartfony i tablety do swojej pracy wymagają systemu operacyjnego. Obecnie liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa są bardzo mocno z przodu a ostatni chciałby je dogonić. W Stanach Zjednoczonych wielkim zainteresowaniem cieszą się urządzenia firmy Apple, wyposażone w autorski system tej firmy. Z kolei reszta producentów używa najczęściej systemu Android, co najwyżej ze swoimi dodatkami albo modyfikacjami. Używają go zarówno najwięksi wytwórcy sprzętu jak również małe firmy zamierzające coś na tym zarobić – i tak przykładowo pierwszy z brzegu tablet sony, asus czy lenovo prawie na pewno będzie funkcjonował na androidzie.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft promując swój system na urządzenia mobilne. Dużą zaletą takich rozwiązań jest fakt, że tablet z windows 8 pozwoli na wykonanie większości rzeczy, które można robić na klasycznych komputerach, lecz użytkownicy mało chętnie wybierają urządzenia z windowsem. Zobacz to: tablet z Windows 8.