Wybór odpowiedniej kosiarki do trawy wydaje się być bardzo ważny dla niejednego właściciela ogrodu

przez | 11 czerwca 2022
Posiadanie dużej działki jest fantastyczną rzeczą, ale jakoś trzeba wszakże kosić trawnik.
Jeżeli mamy nieduży ogródek, który ma przykładowo kilka arów, to zupełnie wystarczy nam spalinowa lub elektryczna kosiarka.

klocki - akt

Autor: mac_filko
Źródło: http://www.flickr.com
stelaż

Autor: ell brown
Dzięki niej regularnie będziemy mogli strzyc trawnik i zajmie nam to pewnie z godzinę w każdy weekend. Jednak co zrobić, kiedy nasz ogród wynosi 30 arów lub o wiele więcej? Wówczas ścinanie trawy zajęłoby nam zapewne pół dnia, a my bylibyśmy okropnie zmęczeni. Tym bardziej że trawę ścina się przecież latem, kiedy najczęściej upał leje się z nieba. Mamy na to sposób — powinniśmy zamówić traktorek ogrodowy. Jest to dobre rozwiązanie. Nie będziemy musieli mordować się z pchaniem przed sobą zwykłej kosiarki. Traktorek przycina trawnik idealnie oraz prędko. My będziemy musieli tylko kręcić kierownicą. Cała robota będzie zrobiona za nas. Co istotne kosiarka tego rodzaju mało pali, więc nie będziemy zmuszeni zbyt dużo płacić. Warto znaleźć taki model, który nie będzie wyrzucał na bok skoszonej trawy, a będzie zbierał ją do specjalnego kosza. Wówczas my będziemy mieli możliwość, by zadecydować czy worek zakładać czy nie. Jeżeli będziemy chcieli, by trawa wyschła na trawniku, to pozwolimy jej na to. Jeśli nie, to założymy worek i potem wyrzucimy trawę do właściwego pojemnika na odpadki.

Warto szukać kosiarki, która ma mocny silnik, aby nie spalił się on nazbyt szybko.

Jeśli poszukujesz zbliżonych danych na prezentowany wątek, to również rzuć okiem na pokrewne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Niektóre kosiarki mają możliwość doczepienia spychacza i wtedy zimą będziemy mieli możliwość odśnieżać nim podjazd i chodnik.