Ile funkcjonuje chińskich dialektów i jaki jest najważniejszy?

przez | 9 lipca 2022
Kiedy nadchodzi połowa września, to prędkość nauki zaczyna wyraźnie przyspieszać. Wszyscy nauczyciele zadają jeszcze więcej zadań, więcej także wymagają. Pojawiają się również początkowe trudności, na które napotykają wychowankowie.

Jest to zatem idealna chwila, żeby zapisać się na korepetycje. Dodatkowe lekcje z dobranego przedmiotu nie są żadnym powodem do wstydu. Zestawienia pokazują, że co drugi uczeń korzysta z korepetycji. Do najbardziej popularnych przedmiotów wlicza się m.in. język polski, angielski czy też matematykę albo fizykę. Na podobnej zasadzie można uczyć się także innych języków obcych. Jeżeli przykładowo interesuje Cię język chiński Wrocław to miasto, w którym znajdziesz doskonałych nauczycieli. Język ten lub spokrewniona grupa języków, czyli tzw. makrojęzyk, zalicza się do chińsko-tybetańskiej rodziny. W piśmie przeważnie nie oddaje się wszystkich różnic w wymowie. Innymi słowy zapis jest taki sam, przy czym jego wymowa mogłaby się odróżniać zależnie od dialektu albo języka używanego przez użytkownika. Różne dialekty mogłyby okazać się wzajemnie trudne do zrozumienia.

gadżet

Autor: Homeandgardners
Źródło: http://www.flickr.com
ciastka

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Funkcjonuje aż kilkanaście języków chińskich. Standardowy język chiński określany jest jako typowy język mandaryński. Jest to oficjalny język Chińskiej Republiki Ludowej, który został opracowany w latach pięćdziesiątych. Jest on używany w chińskich szkołach od 1956 r. Wedle efektów przeprowadzonego spisu powszechnego z 2004 roku, w takim języku mówi w Państwie Środka ok. 840 milionów osób. Obcokrajowców, którzy już władają tym językiem oraz tych, którzy właśnie się go uczą, chińskie władze oceniają na około 30 mln.

Jeśli chciałbyś dołączyć do tej grupy, możesz wybrać korepetycje z języka mandaryńskiego.

Ciekawią Cię różnego typu specjalistyczne artykuły? Więc kliknij tutaj mikołajki restauracje i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją recenzję.

Odbywają się one we Wrocławiu. W czasach globalizacji na pewno prędko okaże się to doskonałą inwestycją.