Ozdabiamy pokój niemowlęcia

przez | 29 listopada 2022
Kiedy na świat przychodzi pierwsze maleństwo, nic już nie jest takie, jak niegdyś – nasze mieszkanie także. Potrzeby nowego mieszkańca zmuszają do reorganizacji mieszkania i zmiany poglądów na temat aranżacji oraz wystroju pomieszczeń. Niezależnie od tego ile metrów kwadratowych zajmie imperium nowego członka ekipy, należy dokładnie obmyślić strategię wyposażenia oraz urządzenia powierzchni dla maluszka.

prezenty dla niemowląt

Autor: thepeachpeddler
Źródło: http://www.flickr.com

Tak przy wyborze ekwipunków jak też stylistyki musimy pamiętać o tym, iż w dziecięcym wnętrza powinien czuć się miło a także bezpiecznie niemowlę, maluszek i przedszkolak, a może wręcz i uczeń. Jeżeli idzie o dekoracje do pokoju dziecięcego również musimy wziąć to pod uwagę. Ustawienie należytej perspektywy czasowej pozwoli na taki wybór pojedynczych fragmentów ekwipunku, żeby razem z rozwojem potomka wystrój jego pokoju mógł ewoluować. Można to uzyskać małym nakładem sił oraz środków. Wprawdzie badania dowiodły, iż małe dzieci zauważają jedynie wyraziste barwy podstawowe, jednak nie znaczy to, że pokój niemowlaczka powinien być kiczowaty a także wrzaskliwy. Pokój bobaska winien być pogodny oraz zapewniać poczucie bezpieczeństwa. Warunki owe spełnia pomieszczenie pełne ładu. Takie założenia zrealizować można stosując np. wyrazisty klucz kolorystyczny, opierający się na jednym kolorze wiodącym, maksimum dwóch towarzyszących i niezbyt agresywnych wzorach. Można również spożytkować opcje które dają należycie dopasowane akcenty – zasłony, narzuta na łóżeczko, tanie zabawki dla małych dzieci itp.szczegółowe informacje prywatne szkoły podstawowe warszawa prywatne szkoły podstawowe warszawaPrzy tym wszystko zrobione tak, aby dało się łatwo odkurzać, wyprać, modernizować – jednym słowem: utrzymywać w czystości.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Trzymanie ubrań małego lokatora na półkach w „dorosłej” szafie jest wykonalne, pod warunkiem, że ma się dużo dobrej woli i regularnie sprząta treść półek. Cała ta dziecięca drobnica ma przedziwne skłonności do trwania w stanie bezładu, w związku z tym warto podzielić obszerne wnętrze szafy na małe przedziały wieszając w niej odzieżowe półeczki, kieszenie czy woreczki na wewnętrznej stronie drzwi. Dużo wygodniejszym meblem będzie komoda – im więcej szuflad tym korzystniej. Magazyn ubranek winien znajdować się w pobliżu punktu do przewijania.Część ekwipunku może stanowić najlepsze prezenty dla niemowlaka. Najlepiej dziadkom, ciociom podpowiedzieć czego nam jeszcze brak.