
Żeby odnaleźć zbliżone informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (https://sushibistro.pl/pl/nasze-lokale/gizycko-okolice/), a przeczytasz w tamtym miejscu bardzo fascynujące dane, które zostaną Ci w głowie.
Zdarzają się publikacje, które są zniekształconymi skrótami: historia Kopciuszka skondensowana w kilkunastu zdaniach jest pozbawiona pięknych a także głębokich treści pierwowzoru – polecamy słuchowiska produkcji Fonopolis….
Na początek, na etapie poznawania nowych wyrażeń – najbardziej odpowiednie będą książeczki z prostymi obrazkami. Gdy rzecz jest o jarzynach, niech na każdej ze stron będzie narysowane jedno z nich. W książeczkach dla nieco starszych dzieci odpowiednie są rysunki na całą stronę, dość realistyczne, jednak pozostawiające pole dla fantazji. Dobrze jest nabywać klasykę dla dzieci: Brzechwę i Tuwima. Rytmiczne rymowanki łatwo wpadają w ucho i trzylatek może je łatwiej zapamiętać, nawet jeżeli nie wszystko pojmie. Na tychże wierszach wychowało się ładnych kilka pokoleń. Któż z nas nie zna chociażby początku „Kaczki Dziwaczki” lub „Lokomotywy”?
Z kolei opowiadając, musimy wnieść swe uczucia, ożywić gawędę oraz ubarwić ją, bo stajemy się jej twórcami. Mamy poza tym wtedy lepszy kontakt z potomstwem: zobaczymy, kiedy się nuży, a kiedy lęka, oraz możemy odpowiednio zmienić słowo lub nawet bieg zdarzeń. Im dziecko jest większe, im szerszy posiada zasób słów i im więcej rozumie, tym bogatsza będzie się stawać nasza bajka. Bardzo dobrym wyborem może być też bajka w formie słuchowiska.