W co należy ubrać swoją pociechę do chrztu? Sprawdzamy czym się sugerować przy kupnie stroju dla chłopczyka a czym dla dziewczynki!

przez | 13 września 2022
Chrzest Św. jest pierwszą ważną uroczystością w życiu każdego dziecka. W tym dniu to ono jest w centrum uwagi całej rodziny i zaproszonych gości. Dlatego warto dołożyć wielkich starań, aby chwila ta była wyjątkowa.

Doniosłość przystąpienia do sakramentu wymaga dobrania specjalnego ubranka do chrztu dla chłopca oraz dziewczynki.

ubranka do chrztu świętego dla dzieci

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście w obu przypadkach należy kierować się innymi kryteriami. Jednak bez względu na płeć, ubranko do chrztu powinno być w białym kolorze. Kolor ecru również doskonale się sprawdzi, choć zdecydowanie lepiej pasuje do dziewczynki. Należy poszukać w sklepach dziecięcych ubranek uszytych specjalnie na tę okazję. Zwykle są one uszyte z eleganckich oraz wysokiej jakości tkanin. Nie tylko elegancko się prezentują, ale i są wygodne w noszeniu. Takie ubrania są bogato zdobione. Różne modele możesz zobaczyć tutaj

Często pojawiają się hafty ze złotej bądź srebrnej nitki, wstążeczki, koronki i inne zdobienia.

Wszystkie zdobienia dodają ubrankom uroku oraz klasy. Szukając ubranka do chrztu dla chłopca warto wybrać pełne zestawy. W ten sposób zyskamy pewność, iż wszystko będzie do siebie dobrze pasowało. Bardzo elegancko prezentują się zestawy składające się z: koszuli, marynarki bądź kamizelki oraz zwykłych spodni bądź ogrodniczek. Takie komplety pozwalają, by dół kompletu był w innym kolorze, na przykład granatowym. Zestawienie dwóch kontrastowych barw podkreśli elegancję oraz wyróżni dziecko na tle innych pociech. Wybierając ubranie dla dziewczynki warto postawić na suknię, w której każda mała pociecha będzie wyglądać jak prawdziwa księżniczka. Trzeba zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest zrobiona. Idealnie sprawdza się haftowana bawełna lub len. W przypadku małych księżniczek nie powinno zabraknąć pięknych ozdób. Dobrze wyglądają kolorowe naszywki, koronkowe falbanki i szydełkowe ozdoby.

Wybierając ubranko do chrztu dla chłopca i dziewczynki warto pamiętać o innych dodatkach. W przypadku dziewczynki warto kupić opaskę z kwiatuszkiem lub przenośnik ślimakowy perełkami. Chłopcu warto założyć mały kapelusz, który nada całej kreacji jeszcze większej elegancji. Zakup muszki, bądź krawata idealnie dopełni strój chłopca. Kupując strój do chrztu dla dziecka nie można zapomnieć o butach, rajstopach, bądź czapce oraz wierzchnim nakryciu. Pogoda najczęściej bywa kapryśna i nigdy nie przewidzi się czym może zaskoczyć.