Zadbaj o najlepszy sprzęt dla dziecka

przez | 10 września 2022
Jeżeli zabieramy się za kompletowanie wyprawki dla naszego dziecka, które lada chwila ma się urodzić, to pewnie że rozumiemy, iż należy kupić ubranka, wózek czy łóżeczko, jednak głównie wcale do głowy nam nie przychodzi, aby od razu kupić także wagę i składaną matę do przewijania. Takie myśli pojawiają się dopiero później i albo na prędko wyszukujemy konkretnych akcesoriów, biorąc te które pierwsze wpadną nam w ręce, lub zwyczajnie rezygnujemy z ich sprawunku.

Należy pilnować wzrostu wagi

Sprawdzanie wagi naszego dziecka jest niezwykle ważne, ponieważ w początkowych miesiącach ma ono przybierać po około kilogramie. Jeżeli tak się nie dzieje, to oznacza, że się nie najada. Głównie mamy karmiące piersią zastanawiają się, czy ich dziecko dostaje tyle pokarmu, aby mu starczyło. Jeżeli będziemy posiadali w domu link do strony, to w każdej chwili będziemy mogli zważyć dziecko oraz sprawdzić, czy przybrało na wadze, nie czekając na wizytę u pediatry.

Małe dzieci są często przebierane

Kiedy przebieramy nasze dziecko w domu, to zazwyczaj posiadamy do tego przygotowany przewijak, który stoi w wygodnym miejscu, a obok niego na wyciągnięcie ręki znajdują się wszystkie akcesoria do przewijania. Mimo wszystko jeśli pojedziemy w gości z miejscem do przewijania jest przeróżnie, czasem za zgodą gospodarzy możemy to zrobić na tapczanie, który nie jest niczym przykryty, a wówczas jest obawa, że go poplamimy. Dlatego odpowiednio jest się zaopatrzyć w przenośną matę do przewijania, która po złożeniu jest tak nieduża, iż nie będzie nam zawadzała w torbie, a taką matę oferuje przede wszystkim Canpol Baby mata do przewijania 69/002.

Rodzajów wózka jest bardzo wiele

symbol wózka dziecięcego

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nadchodzi czas na sprawunek wózka, zastanawiamy się, który model jest lepszy. Tylko głęboki oraz spacerówkę dokupimy później, czy być może już taki złączony ze spacerówką. Jeżeli zdecydujemy się tłumacz przysięgły gorzów wariant dwa w jednym, to z pewnością warto popatrzeć na kontynuuj, gdzie na początku mamy fajną oraz głęboką gondolę, a później w kilkanaście sekund możemy ją zamienić na spacerówkę, jeżeli nasze dziecko rozpocznie już siadać.

Producenci oferują nam bardzo bogaty wybór

Jak zauważamy jest wiele przedmiotów, które mają szansę się przysłużyć naszemu dziecku i o których należy myśleć jeszcze nim zajedziemy do porodu. Im więcej będziemy mieli dni na analizowanie, tym znaczniejsza pewność, iż zakupy okażą się trafioną decyzją.