Podarunek dla pociechy – jaki najlepiej wybrać? Zgodny z życzeniem czy wpływający na rozwój? Oto parę dobrych propozycji

przez | 28 lutego 2022
Urodziny, dzień dziecka, Wigilia – okazji do kupna podarków swoim dzieciom jest naprawdę niemało. Częstokrotnie lubimy obdarowywać nimi również szkraby innych członków rodziny – czyli siostrzeńców, bratanków, wnuczki, wnuków. Co jednak najlepiej kupić? Czy z każdym razem powinniśmy kierować się życzeniami najmłodszych? Czy to, co ich uszczęśliwi, rzeczywiście jest dla nich najlepsze, idealne? Niekoniecznie. Warto, aby upominki oprócz gwarantowania uśmiechu również czegoś uczyły, rozwijały.

gra planszowa

Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com

A przykładem niniejszych podarków są wszelakiego rodzaju gry planszowe. Wiele dzieci, od maluszków, aż po nastolatki za nimi przepada. Mogą wiele godzin głowić się nad planszą, rywalizować, spierać. Żeby uprościć nam wybór, producenci na pudełkach umieszczają zwykle oznaczenie, dla której grupy wiekowej jest przeznaczona ta konkretna gra. Dzięki temu nie musimy sami się nad tym zastanawiać. Jednak gry planszowe to wyłącznie jedna z wielu propozycji. W cenie jest także wszelkiego typu sprzęt sportowy. On również pozwala dzieciom rozwijać się – lecz w całkowicie inny sposób. Powoduje, iż są zdrowsze, silne, pełne energii, mają lepszą formę. Niniejsza aktywność zaprocentuje w dalszych latach, sprawi, iż nasze dziecko dużo później będzie musiało borykać się z objawami starzenia, rozmaitymi schorzeniami. Warto w to inwestować, prawda? Rower, wrotki, łyżwy, narty – pomysłów jest mnóstwo. Wybór musi zależeć od upodobań oraz gustu naszego malucha. Każde dziecko w końcu jest trochę inne oraz za czym innym przepada. Istotne, żeby w ogóle ciekawiło się jakąkolwiek formą aktywności.

kolia, naszyjnik

Autor: Maja Dumat
Źródło: http://www.flickr.com

Co oprócz tego można zakupić? Dziewczynki od najmłodszych lat przepadają za przeróżnymi ozdobami. Gumki do kucyków, zawieszki, spinki – na widok tych akcesoriów młodej damie z pewnością rozbłysną oczy. Dobrze wobec tego czasami zrezygnować z rozwijających podarunków i po prostu sprawić swojej córce, siostrzenicy czy też wnuczce radość. Będzie miała czym chwalić się przed przyjaciółkami i o czym z nimi rozmawiać, a to też bardzo ważne.

Interesuje Cię istotna propozycja sprzedaży podobnego towaru? Zapraszamy więc do wejścia w ten link. W nim wyszukasz ich o wiele więcej.

W końcu poczucie własnej wartości, jakie zbuduje teraz, zostanie z nią na całe życie.